Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 10.02.2024 23:03:00

Hud poraz Novomeščanov v Zagrebu

aba
Košarkarji Krke so v 20. krogu lige Aba izgubili s Cibono s 63:91 (20:20, 33:47, 52:69).

* Dvorana Dražen Petrović, gledalcev 400, sodniki: D. Javor (Slovenija), Radojković, Terlević (oba Hrvaška).
* Cibona: Vuković 19 (5:6), Radovčić 8 (1:2), Mustapić 7 (2:2), Proleta 8, Majcunić 5, Aranitović 18 (5:6), Buljan 9, Bundović 4 (2:2).
* Krka: Planinić 4 (2:2), Stergar 2, Cerkvenik 7 (0:1), Cousins 4, Špan 14 (0:1), Škedelj 7, Radovanović 12 (1:2), Macura 13 (3:5).
* Prosti meti: Cibona 17:20, Krka 6:11.
* Met za tri točke: Cibona 10:23 (Vuković 2, Proleta 2, Buljan 2, Radovčić, Mustapić, Majcunić, Aranitović), Krka 7:24 (Radovanović 3, Špan 2, Škedelj, Cerkvenik).
* Osebne napake: Cibona 18, Krka 18.
* Pet osebnih: /.

Po porazu Krke proti Ciboni je več ali manj jasno, da bosta v zadnjih šestih krogih lige Aba o obstanku odločala le dva kluba - novomeški in Mornar iz Bara. Oba imata štiri zmage (Črnogorci bodo v nedeljo gostovali pri Megi), minimalno prednost pa ima Krka, saj ima boljše medsebojno razmerje.

Za Krko je bil to šestnajsti poraz v sezoni oziroma šesti na zadnjih sedmih tekmah. V tem času je premagala le Mornar. Cibona, ki je slavila že v Novem mestu, ji je ušla na tri zmage, pri šestih pa je ostal FMP, ki je danes klonil v Stožicah proti Cedeviti Olimpiji.

Zasedba trenerja Gašperja Okorna ni bila zrela za zmago. V prvem polčasu je ravnotežje držala do 15. minute oz. rezultata 29:29, nato na odmor odšla s 14 točkami zaostanka, v nadaljevanju pa se je približala na 50:46, nakar so domači naredili delni rezultat 19:6 in rešili vprašanje zmagovalca.

Krka bo naslednji teden igrala na zaključnem turnirju pokala Spar na Kodeljevem - v polfinalu 15. februarja jo čaka Rogaška, v nadaljevanju lige Aba pa se bo srečala doma z Mego, Splitom in Cedevito Olimpijo ter gostovala pri Crveni zvezdi, Igokei ter Borcu.