Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Diverzantska akcija: Viole v Ljubljani napadle ...

Poroka na prvi pogled: Marko le odigral ...

liz
0 20.11.2014 22:19:38

Evroliga: Blažičevih sedem ob porazu Crvene zvezde

V četrtek in nocoj so v evroligi potekali boji 6. kroga.

Danes je na parket stopil še četrti Slovenec, Jaka Blažič pa je s Crveno zvezdo v gosteh pri Galatasarayu po dveh podaljških izgubil proti s 103:110. Blažič je v 31:47 minute dosegel sedem točk, dva skoka, dve ukradeni žogi, dve podaji, v statistiko pa je vpisal še en blokiran met.

Beograjčani so po prvem polčasu zaostajali s 40:45, nato pa v drugem polčasu prišli do preobrata, vodstvo pa v zadnjih minutah zapravili. Podaljšek je dve sekundi pred koncem rednega dela z izjemnim metom za tri točke izsilil Zoran Erceg.

Že v četrtek so igrali preostali trije Slovenci. Mirza Begić, ki se je včeraj dogovoril za sodelovanje z Laboral Kutxo, je že odigral prve minute za svoje novo moštvo. Španci so gostovali v litovski Klaipedi in izgubili. Neptunas je bil boljši z 80:79.

Begić je za poražence igral 12 minut in pol ter v tem času vknjižil osem točk, dva skoka in tri blokade. Mirza je bil tretji strelec svoje ekipe. Njegov soigralec Saša Vujačić je v slabih desetih minutah prispeval dve točki, skok in asistenco.

Na tekmi sta bila dejavna še dva nekdanja košarkarja Uniona Olimpije. Pri zmagovalcih je v prvi peterki nastopil Deividas Gailius, ki je na parketu preživel skoraj 28 minut in dosegel 12 točk ter dodal še pet skokov, tri asistence in dve ukradeni žogi. Pri poražencih pa Davis Bertans, ki je v 24 minutah in pol dosegel osem točk in imel še šest skokov. Neptunas je zdaj pri dveh zmagah, kolikor jih ima tudi Laboral Kutxa.

maciej-lampe-fc-barcelona-eb14(1)
Euroleague

Boštjan Nachbar je z Barcelono gostoval pri Bayernu, Katalonski velikan je brez večjih težav zabeležil šesto zmago, končni rezultat pa je bil 99:77. Nekdanji slovenski reprezentant je igral slabih 12 minut in pol, v tem času pa dosegel 15 točk ter bil skupaj s Huertasom in Navarrom najboljši strelec svoje ekipe.

Real Madrid 6 5 1 524:464 11
Anadolu Efes 6 4 2 441:442 10 Žalgiris Kaunas 6 3 3 456:436 9 Nižnji Novgorod 6 3 3 468:526 9

CSKA Moskva 6 6 0 535:447 12 Maccabi Tel Aviv 6 4 2 478:466 10
Unicaja Malaga 6 4 2 473:454 10 Alba Berlin 6 2 4 456:483 8 Cedevita Zagreb 6 1 5 418:460 7

Barcelona 6 6 0 504:435 12 Panathinaikos 6 4 2 488:441 10
Fenerbahče Ülker 6 4 2 492:481 10 EA Milano 6 2 4 445:470 8 Bayern München 6 1 5 477:520 7 Turov Zgorzelec 6 1 5 449:508 7

Skupina D
Olympiacos - Valencia 77:76
Neptunas - Laboral Kutxa 80:79
Mirza Begić: 8 točk, 2 skoka, 3 blokade v 12:30 minute za Laboral Kutxo
Saša Vujačić: 2 točki, skok in asistenca v 9:57 minute za Laboral Kutxo
Galatasaray - Crvena zvezda 110:103 (po dveh podaljških)
Jaka Blažič: 7 točk, 2 skoka, 2 ukradeni žogi, 2 podaji, 1 blokada v 31:47 minute za Crveno zvezdo