Mojster Jure o vzgoji otrok: V življenju se bodo ...

liz
liz
0 26.11.2015 12:28:07

Kidd povsem izgubil živce (video)

Sredin večer v ligi NBA je postregel z zmago Sacramenta na gostovanju pri Milwaukeeju. Gostje so slavili s 129:118.

Slabi dve minuti pred koncem tekme je bil izključen trener domačega moštva Jason Kidd, ki je ob eni izmed sodniških odločitev povsem izgubil živce. Sodniku je iz rok izbil žogo in se kar ni mogel umiriti, preden je uspel narediti še kakšno neumnost, so do njega priskočili igralci in strokovno vodstvo ter ga nekako prepričali, da je zapustil parket.

Po tekmi naj bi se na poti do slačilnic slišalo vpitje igralcev in trenerja, ki so si imeli marsikaj povedati. Kar nekaj igralcev je po hitrem postopku zapustilo dvorano, trener in še nekaj tistih, ki so ostali, pa so povedali, da so bili že prej jezni zaradi sodniških odločitev. Poleg tega pa so bili razočarani tudi nad svojo predstavo v obrambi. Kidd je dejal, da je stopil na igrišče in pri sodniku Zachu Zarbi želel klicati minuto odmora.

"Imela sva svojo razpravo in prisodil mi je tehnično napako. Nato pa sem samo skušal zavarovati svoje fante. Večkrat se je zgodilo, da smo bili pod prekrškom, ki pa jih sodniki niso dosodili. Moje delo je zaščititi te mlade fante. Ampak to ni bila težava v tej tekmi, enostavno nismo igrali obrambe," je po srečanju povedal Kidd.