Evrovizija: Raiven se je uvrstila v finale ...

pogacar 1 Ekipa24.si

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

0 25.11.2015 08:15:43

Golden State postavil nov rekord

Košarkarji Golden State Warriors so z zmago proti Los Angeles Lakers s 111:77 zdaj sami na vrhu lestvice najbolj uspešnega starta v sezono lige NBA.

V uvodnih 16 tekmah še niso izgubili tekme, do zdaj je to petnajstkrat uspelo le dvema ekipama Washingtonu daljnega leta 1948 ter Houstonu v sezoni 1993/94.

Ko so branilci naslova lige NBA pred dvema dnevoma doma premagali Denver Nuggets, je bilo bolj ali manj jasno, da se bodo kmalu vpisali v zgodovino, kajti Los Angeles Lakersi so v letošnji sezoni daleč od nekdanje slave, saj so do zdaj zmagali le dvakrat. Vprašanje zmagovalca je bilo rešeno že po prvi četrtini, ko so košarkarji Golden Statea povedli s 30:11, dokončno pa so odpor gostov zlomili v tretji, ki so jo dobili s 35:17 in svoje vodstvo povečali na neulovljivih 34 točk.

Prvi strelec Warriors je bil Stephen Curry s 24 točkami, 18 jih je dosegel Draymond Green, 13 pa Leandro Barbosa, v ekipi Lakers so po 10 točk dosegli Julius Randle, Larry Nance jr. in Lous Williams.

Golden State je niz uspehov začel 2. novembra z izjemno predstavo proti Memphisu in zmago s 50 točkami razlike (119:69), najtežje delo pa je imel prejšnji teden, ko je moral proti Los Angeles Clippers nadoknaditi 23 točk zaostanka.

Ekipi, s katerimi se je Golden State izenačil, sta tedaj prišli do finala; Washington ga je izgubil, Houston s Hakeem Olajuwonom pa je v sedmi tekmi premagal New York. Vsekakor pa ima Golden State tudi priložnost za izboljšanje rekorda z največ zmagami v rednem delu. Chicago Bulls z Michaelom Jordanom so 1995/96 dobili 72 tekem.

Na drugih prizoriščih sta na domačem igrišču do zmag prišla le še Atlanta, ki je na kolena spravila Boston, in Memhpis, ki je premagal Dallas. V gosteh pa so se zmage veselili Los Angeles Clippers v Denverju, Indiana je zmagala v Washingtonu, Chicago pa v Portlandu.