Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 30.11.2015 08:18:33

Poraz Vujačića, Philadelphia na robu rekorda

Reuters
Košarkarji New York Knicks so doživeli jubilejni deseti poraz v ligi NBA. Pred domačimi gledalci so po podaljšku izgubili s Houstonom. Saša Vujačič ni igral.

Houston je do zmage prišel dokaj srečno. Vodil je povsem na začetku ter naslednjič že globoko v podaljšku. Vmes je imel New York že dvomestno prednost, sredi zadnje četrtine tudi 14 točk. Houston je podaljšek izsilil s trojko Marcusa Thorntona 32 sekund pred koncem, zmago s 116:111 pa si je zagotovil s trojko Trevorja Arize dobro minuto pred koncem podaljška.

New York bo skušal niz štirih porazov prekiniti v torek v Philadelphii, kamor bodo tedaj usmerjene vse oči košarkarske javnosti v ZDA.

Philadelphia je namreč na robu neslavnega rekorda; danes je s porazom proti Memphisu izenačila rekord po najslabšem izkupičku na začetku sezone. Začela jo je z 18 zaporednimi porazi, prav New York z Vujačićem pa bo imel priložnost za zgodovinski 19. 'udarec'. Sicer pa je Philadelphia že postavila nov mejnik; 28. zaporednih porazov od marca je najslabši niz v ekipnih športih v ZDA.