ekipa ilek stuhec Ekipa24.si

Kaj je narobe? Slovenci bežijo v tujino! Jih doma...

0 27.03.2016 08:21:16

LeBron boljši od Saše

Ekipa New York Knicks je v ligi NBA doma izgubila s Cleveland Cavaliers s 93:107.

Slovenski košarkar Saša Vujačić je igral v prvi peterki poraženih gostiteljev in v 21 minutah in 29 sekundah zbral devet točk, pet skokov in podajo.

V dresu gostov, ki ostajajo prvo moštvo na vzhodnem delu lige, je blestel zvezdnik LeBron James s tretjim trojnim dvojčkom v sezoni (27 točk, 11 skokov, 10 podaj) in drugim v tem tednu, Kevin Love pa je dodal 28 točk in 12 skokov. Carmelo Anthony je bil z 28 točkami najboljši strelec domačih.

Na zahodnem delu vodi tokrat prosta ekipa Golden State Warriors, ki je najboljša tudi v celotni ligi, na njo pa sta San Antonio Spurs in Oklahoma City Thunder. Slednji sta se pomerili v derbiju, boljša pa je bila domača Oklahoma s 111:92 in je edino moštvo v ligi, ki je San Antonio v tej sezoni ugnalo dvakrat. Sprva je bilo videti, da bodo gostitelji sedmo zmago v nizu dosegli lažje, saj so tekmeci spočili pet ključnih igralcev. Domačim, Kevin Durant je dosegel 31 točk in 10 skokov, Russell Westbrook pa 29 točk, je šele v tretji četrtini uspelo zlomiti odpor oslabljenega San Antonia, ki je pred tem dolgo vodil.

Toronto Raptors je s 115:91 na gostovanju premagal Orleans Pelicans; DeMar DeRozan je bil s 23 točkami na čelu sedmih košarkarjev Toronta, ki so dosegli dvomestno število košev. Enega več s takim učinkom je imelo moštvo Atlante Hawks, ki je za osmo zmago na deveti tekmi s 112:95 ugnalo Detroit Pistons. Brooklyn Nets so s 120:100 premagali igralce Indiane Pacers, ki pa ostaja na sedmem mestu v boju za končnico na vzhodnem delu lige.

DeWayne Dedmon je zabeležil 18 točk in 13 skokov za ekipo Orlando Magic, ki je s 111:89 premagala Chicago Bulls. Biki so po tretjem zaporednem porazu še bolj oddaljeni od končnice na devetem mestu na vzhodu, na zahodu pa je zdaj osmi Utah Jazz, ki je s 93:94 odpravil Minnesoto Timberwolves. Igralci Charlotte Hornets so s 115:91 ugnali Milwaukee Bucks, Boston Celtics s 102:99 Phoenix Suns, Portland Trail Blazers pa s 108:205 Philadelphio 76ers 105.

Izidi
New York Knicks - Cleveland Cavaliers 93:107 (Saša Vujaćič 21:29 min. devet točk, pet skokov in podaja za New York) Brooklyn Nets - Indiana Pacers 120:110 Orlando Magic - Chicago Bulls 111:89 New Orleans Pelicans - Toronto Raptors 91:115 Detroit Pistons - Atlanta Hawks 95:112 Minnesota Timberwolves - Utah Jazz 84:93 Oklahoma City Thunder - San Antonio Spurs 111:92 Phoenix Suns - Boston Celtics 99:102 Portland Trail Blazers - Philadelphie 76ers 108:105 Milwaukee Bucks - Charlotte Hornets 91:115