Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

0 09.01.2017 08:00:07

Goran Dragić brez možnosti

foxsports
Košarkarji Miami Heat so zabeležili nov prepričljiv poraz. Na gostovanju pri Clippers v Los Angelesu niso imeli nobenih možnosti za uspeh.

Že na začetku tretje četrtine so zaostali za več kot dvajset točk. Slovenski reprezentant Goran Dragić je bil s 24 točkami najboljši strelec ekipe.
Miami je nastopil brez dveh standardnih članov prve peterke, Josha Richardsona in Luka Babbitta, tako da je pričakovano zabeležil 28. poraz v sezoni. Slabši odstotek ima v ligi zdaj le še Brooklyn.

Goran Dragić je na parketu preživel 42 minut, ob petdesetodstotnem metu 9:18 pa je zbral še po pet skokov in prav toliko podaj.

Najbolj razburljivo tekmo večera sta odigrala Detroit in Portland, ki bi morala na parket že v soboto, toda zaradi vremenskih nevšečnosti na zahodu ZDA sta obračun prestavila za 24 ur. Zmage po dveh podaljških se je veselil Detroit, Beno Udrih pa tudi tokrat ni bil v postavi.

Dosežek večera je uspel Jamesu Hardnu, ki je dosegel tretjega trojnega dvojčka v sezoni. Dosegel je 40 točk, 11 podaj in 10 skokov, njegov Houston pa je ugnal Toronto s 129:122 in zabeležil osmo zaporedno zmago.

Prvaki iz Clevelanda so na gostovanju pri Phoenixu zapravili dvajset točk prednosti, na koncu pa vendarle zmagali s 120:116. 'Big 3', torej LeBron James (28), Kyrie Irving (27) in Kevin Love (25), je skupaj dosegel 80 točk, na drugi strani pa sta izstopala Eric Bledsoe (31) in Devin Booker (28).

Golden State je v Sacramentu zaostajal že 16 točk, v drugem polčasu pa vendarle uredil svoje vrste in z delnim izidom 22:3 prišel do zmage. Potek je bil ravno obraten kot dan prej, ko so Stephen Curry in druščina v Memphisu zapravili 24 točk naskoka in izgubili. Tokrat je Curry dosegel 30 točk, Kevin Durant pa 28.

* Izidi:

Los Angeles Clippers - Miami Heat             98:86
(Goran Dragić 24 točk, 5 podaj, 5 skokov v 42 minutah za Miami)

13. Phoenix           31,6 38 12 26
14. Minnesota         29,7 37 11 26