Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

1 08.09.2023 16:30:33

Saj ni res, pa je! Po Kanadi izgubili še Američani, neverjetno, kaj se je dogajalo v drugem polfinalu!

Kakšen razplet drugega polfinala svetovnega prvenstva.

Pred začetkom svetovnega prvenstva praktično ni bilo košarkarskega strokovnjaka, ki ne bi napovedoval obračuna Kanade in ZDA za zlato kolajno. Obračun dveh košarkarskih velesil si bomo zadnji dan prvenstva resda ogledali, a le v boju za bronasto kolajno.

Po tem, ko so z izjemno borbeno igro Kanadčane premagali Srbi, so bili od Američanov presenetljivo boljši Nemci, in sicer s 113:111. Še več: Nemci, ki so v drugem delu visoko premagali Slovenijo, so praktično ves čas tekme vodili, šele v zadnjih 5 minutah pa so Američani zapretili in upali na podaljšek. A neuspešno.

V nemški izbrani vrsti, ki se je prvič v svoji zgodovini uvrstila v veliki finale svetovnega prvenstva, pred letošnjim zaključnim turnirjem je osvojila bronasto kolajno na SP v ZDA 2002, je bil najbolj učinkovit Andreas Obst s 24 točkami. Franz Wagner je za zmago prispeval 22, Daniel Theis 21, Dennis Schroder pa 17 točk in devet podaj.

Pri Američanih je Anthony Edwards dosegel 23, Austin Reaves pa 21 točk.

Finalna tekma med Nemčijo in Srbijo se bo v nedeljo začela ob 14.40, tekma za tretje mesto med ZDA in Kanado pa ob 10.30.

V soboto bo zadnjič na turnirju nastopila slovenska izbrana vrsta, ki se bo v tekmi za sedmo mesto, kar je tudi njena doslej najvišja uvrstitev na mundialih, pomerila proti Italiji. Sosedski dvoboj bo ob 10.45, tekma za peto mesto med Litvo in Latvijo pa ob 14.30.

Značke: nemčija, zda