Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

1 10.09.2023 16:25:00

Dramaaa! Izenačen finale svetovnega prvenstva, Srbija je poskušala do konca, se približala, na koncu pa ...

profimedia
Nemci so po zmagi nad Srbijo s 83:77 postali svetovni prvaki.

Za Nemčijo je to druga medalja na mundialih in prva zlata. Edino doslej je osvojila leta 2002 v Indianapolisu, ko je v borbi za tretje mesto na krilih Dirka Nowitzkega premagala Novo Zelandijo.

Za Srbijo je to druga srebrna medalja na SP; v finalu je pokleknila tudi 2014 proti ZDA.

V tekmi za tretje mesto je Kanada po podaljšku premagala ZDA s 127:118.

Slovenija je SP končala na sedmem mestu, Luka Dončić pa je bil s povprečjem 27 točk na tekmo prvi strelec tekmovanja.

Nemčija je zasluženo prišla do naslova, saj je 19. SP v Aziji končala brez poraza. S tem je postala četrta evropska država z naslovom prvaka po Jugoslaviji (5), Sovjetski zvezi (3) in Španiji (2).

To je bil šele peti evropski finale na SP in prvi po Tokiu 2006 med Španijo in Grčijo.

Nemčija si je po izenačenem prvem polčasu odločilno prednost priigrala v tretji četrtini, ko je z agresivno obrambo tekmeca omejila na zgolj deset točk. Pred zadnjimi desetimi minutami je imela 12 točk prednosti.

Srbija se je v 35. minuti približala na 73:69, v zadnji minuti pa na 75:78 oziroma 77:79, vendar je najkoristnejši igralec prvenstva (MVP) Dennis Schröder v zadnjih trenutkih ohranil mirno roko. Zadel je tri proste mete, 21 sekund pred koncem pa je položil za 81:77 in s tem rešil vprašanje zmagovalca.

Schröder je zbral 28 točk (met 9:17), 19 točk in sedem skokov je dodal Franz Wagner. Pri Srbiji je bil prvi strelec Aleksa Avramović z 21 točkami (met 7:15), 17 točk in pet podaj pa je prispeval Bogdan Bogdanović.