STA/bk
0 16.11.2014 08:34:08

Zoran prebil led lige NBA

Preteklo noč na parketih lige NBA trije Slovenci.

Memphis Grizzlies so gostili gostilo Detroit Pistons in zmagali s 95:88. Beno Udrih je za zmagovalce dosegel osem točk, podajo in skok, s 23 točkami je bil najboljši Marc Gasol.

Phoenix Suns so v gosteh s 107:120 izgubili proti Los Angeles Clippers, ki si ga bo za vedno v lepem spominu ohranil slovenski reprezentant Zoran Dragić.

Prvič je, odkar je podpisal pogodbo za Sonca iz Phoenixa, na uradni tekmi zaigral tudi on, mlajši Goranov brat pa je na parketu prebil dve minuti, a se še ni vpisal v statistiko.

Goran je 19 točk dosegel v 33 minutah, poleg tega pa je vpisal še dve podaji in skok. V dresu sonc je bil s 26 točkami najboljši Gerald Green, medtem ko je pri Los Angelesu Chris Paul dosegel 32 točk.

Memphis sicer ne igra prepričljivo, vendar pa dovolj dobro, da v končnicah stre odpor tekmecev in je z devetimi zmagami ter le enim porazom trenutno najboljša ekipa lige. Le dvakrat so grizliji zmagali z dvomestno razliko, šest tekem se je končalo s prednostjo petih ali manj točk, Milwaukee pa jim je edini poraz prizadejal s točko razlike.

"Mislim, da v naših dvobojih bolj trpijo navijači, mi smo tega vajeni. Lažje je biti na igrišču, ko imaš vpliv na končni razplet," je dejal Španec Gasol. Poleg njega sta se izkazala tudi Zach Randolph s 17 točkami in 22 skoki, od tega je 13 žog ujel v napadu, ter Mike Conley z 18 točkami. Goste je dolgo v igri držal Kyle Singler (21 točk), ki je zadel pet od sedmih poskusov za tri točke.