1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Poroka na prvi pogled: Kdo plačuje račune?

pogacar 1 Ekipa24.si

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

0 10.04.2015 08:19:08

Dragić soliden, Miami ne

Goran Dragić je bil s 15 točkami drugi strelec moštva Miami Heat, ki pa je v ligi NBA na domačem parketu izgubilo s Chicago Bulls z 78:89.

Miami si je tako otežil položaj v boju za končnico. Vročico do konca rednega dela sezone čakajo še tri tekme, doma proti Torontu in Orlandu ter v gosteh pri Philadelphii.

Miami je ob koncu prvega polčasa vodil s kar 51:32, a se je Chicago na začetku drugega dela obračuna vrnil, nadoknadil zaostanek ter ob koncu tretje četrtine povedel s 65:59, vodstva pa ni več izpustil iz rok.

Slovenski reprezentančni organizator igre Dragić je odigral 33 minut, 15 točkam je dodal še dva skoka, asistenco in blokado. Najbolj učinkovit je bil Hassan Whiteside z 19 točkami in 16 skoki. Edini z dvomestnim izkupičkom točk je bil le še rezervist Michael Beasley (13). Prvi zvezdnik ekipe iz Miamija Dwyane Wade tokrat ni imel svojega večera, ob metu iz igre 4-20 je ostal pri le devetih točkah. Mlajši brat Gorana Dragića Zoran tudi tokrat ni dobil priložnosti za igro.

Pri gostih iz Chicaga je Katalonec Pau Gasol prispeval 16 točk in 15 skokov, Taj Gibson in Aaron Brooks sta vsak dodala po 14 točk, Mike Dunleavy in Derrick Rose pa sta prispevala po 12 točk.

"Vsi smo zelo razočarani. Preprosto se nam ni uspelo pobrati po krizi, v katero smo padli na začetku tretje četrtine," je boleč poraz svoje ekipe komentiral Erik Spoelstra, trener Miami Heata, ki ga do konca rednega dela lige NBA v svoji dvorani čakata še tekmi proti Torontu in Orlandu ter v gostovanje v Philadelphii.

"Sezone še ni konec. Slabih 24 minut igre proti Chichagu nas ne sme odvrniti od našega cilja. Še vedno se lahko uvrstimo v končnico," pa je po tekmi dejal Dwyane Wade, prvi zvezdnik Miamija, ki tokrat ni imel svojega večera, ob metu iz igre 4-20 je ostal pri le devetih točkah.

Tekmo v Oracle Arena v Oaklandu je zaznamoval Stephen Curry, ki je bil nezaustavljiv. V 35 minutah igre je dosegel kar 45 točk, imel met za tri točke 8-13, za dve 18-23, še trikrat pa je bil brez zgrešenega mesta uspešen z linije prostega meta. Ob tem je imel še deset asistenc ter bil razumljivo najbolj zaslužen za novo zmago vodilne ekipe zahodnega dela lige NBA, Golden State Warriors. Domači košarkarji, pri katerih sta se s 26 točkami izkazala še Klay Thompson in s 14 skoki Draymond Green, so do zmage prišli v zadnji četrtini, ki so jo dobili z enajstimi točkami razlike. Najboljši strelec Portlanda je bil LaMarcus Aldridge, ki je dosegel 27 točk.

Izida
Miami Heat - Chicago Bulls                       78:89
Zoran Dragić: ni zaigral za Heat
Goran Dragić: 15 točk, podaja, 2 skoka v 33 minutah za Heat Golden State Warriors - Portland Trail Blazers 116:105