0 18.11.2016 08:02:21

Dragić: Najprej sem se počutil še nekoliko zarjavelega

foxsports
Slovenski zvezdnik znova na parketu, Miami zmagal.

Slovenski košarkarski zvezdnik Goran Dragić se je zmagovalno vrnil na parket v ligi NBA, ko je zaradi poškodbe, zvina gležnja, izpustil tri tekme. Dragić je za zmago Miami Heat, ki je pod domačima obročema s 96:73 premagal Milwaukee Bucks, prispeval 16 točk, štiri podaje, šest skokov in ukradeno žogo. Miami je tako prekinil črni niz šestih porazov.

Igralec tekme je bil Hassan Whiteside, ki se je izkazal v obrambnih nalogah in v skoku, saj je ujel kar 17 odbitih žog, temu izkupičku pa za dvojni dvojček dodal še 12 točk. Največ točk je za floridsko vročico vpisal Dion Waiters 23, Josh Richardson pa je dodal 18 točk. Miami ni najbolje vstopil v novo sezono, saj je na 13 tekmah vknjižil komaj tretjo zmago.

"Počutil sem se še nekoliko zarjavelega. Nisem bil še tako hiter, kot bi si želel. V prvem polčasu sem še lovil občutke, nato pa sta me končno začeli nogi ubogati, po odmoru pa sem se znova počutil odlično," je po dvoboju dejal Dragić, ki je vsega skupaj odigral 35 minut, ob metu iz igre 5-14, v treh poskusih z razdalje je zadel eno trojko, natančen je bil iz prostega meta 5-6.

Dragića in Miami v naslednjih dneh čakajo štiri tekme, ki jih bodo odigrali v gosteh. V soboto bodo igrali v Washingtonu, nato pa sledijo še gostovanja v Philadelphii, Detroitu in Memphisu.