0 09.11.2014 07:17:10

Lankstrova zrežirala preobrat

grosbasket.si
Sobota je v Grosupljem prinesla derbi 4. kroga 1. SKL za ženske.

Domači Grosbasket je gostil kranjski Triglav. Domačinkam je po bledem prvem polčasu uspel preobrat in zmaga s 77:70, z izkupičkom 3:1 v zmagah pa so se Grosupeljčanke zavihtele na drugo mesto prvenstvene lestvice.

Kranjčanke so v drugi četrtini vodile že za 16 točk (19:35), a se Grosupeljčanke z novim trenerjem Dragomirjem Bukvićem niso predale. Počasi, a vztrajno so se začele vračati v igro, svoj trenutek pa doživele sredi zadnje četrtine. S posamično obrambo so povsem razorožile Kranjčanke, na drugi strani pa preko Haleigh Lankster, ki je v zadnji četrtini dosegla 12 izmed svojih 29 točk, dokončno napravile preobrat.

Američanka je s polaganjem in dodatnim prostim metom Grosbasket popeljala do vodstva s 63:61, z izjemo izenačenja na 63. točko pa so nato domačinke uspešno branile manjšo prednost vse do konca.

"V prvem polčasu smo dominirali v vseh košarkarskih elementih in temu posledično zasluženo vodili. Žal smo nato preveč padli, slabo zapirali prostor pod svojim obročem, bili premalo agresivni, v napadu pa igrali preveč individualno," je po tekmi dejal trener Triglava Gašper Sluga. Njegovi ekipi se je precej poznala utrujenost, ki je posledica napornega ritma tekem in dolgega potovanja v Jadranski ligi, kjer so Kranjčanke v sredo v Sarajevu dosegle drugo zmago v sezoni.

Še naprej pa svojo prevlado v troboju ekip, ki se bodo verjetno borile za zadnjo polfinalno vstopnico, kažejo Konjičanke. Te so gostile Mariborčanke, zmagovalca izredno izenačene tekme pa je odločil podaljšek, potem ko trojka Tjaše Unverdorben ob izteku rednega dela ni zadela želenega cilja (51:51). Konjiška junakinja je postala Nika Pokorn, ki je s šestimi zaporednimi prostimi meti svojo ekipo pol minute pred koncem popeljala do sedmih točk naskoka (60:53), kar je zadostovalo za zmago z 62:56.

Zadnja tekma kroga je bila na sporedu v Domžalah, kjer pa aktualne državne prvakinje iz Celja niso imele prevelikega dela z močno oslabljeno domačo zasedbo. Ta je brez treh nosilk igre morala priznati premoč z 39:101.

Košarkarice in glavni trenerji so na sobotnih tekmah nastopali s posebnimi zapestnimi roza znojniki, ki so del kampanje promocije ženske košarke, s katero želi KZS in Združenje ženskih klubov k vpisu v ženske sredine privabiti čim več mladih nadobudnih deklet. Več o projektu najdete na spletni strani Košarkarske zveze Slovenije.