1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega zvona: izgubljenih 800 ...

sveca Ekipa24.si

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 17.01.2016 00:04:14

Šenčur s 63 točkami razlike ugnal Elektro

Šenčur je pred domačimi gledalci brez večjega napora prišel do nove zmage, tretje po vrsti, v ligi Telemach so pri osmih zmagah in enem porazu, tega so zabeležili 6. decembra proti LTH-ju. Elektra na zmago čaka že vse od 21. novembra, ko je tudi edinkrat slavila, sicer pa je zdaj že pri devetih porazih, petih zapored, ta pa je bil drugi najvišji v tej sezoni - v prvem krogu je Helios slavil z 86 točkami razlike (134:48).

Šoštanjčani so bili glede na vse težave, ki jih pestijo v zadnjih tednih, bili obsojeni na poraz že pred tekmo, izbranci Duška Maličevića pa so korak s Šenčurjani držali do osme minute, ko se še vodili s 15:14, toda domačini so nato z delnim izidom 5:0 stvari postavili na svoje mesto. Košarkarjem Elektre je nato povsem pošla sapa, kar so s pridom izkoriščali igralci Igorja Kešlja, ki so iz minute v minuto višali razliko, 18 sekund pred koncem se je ustavila pri najvišji na tekmi, +68 (124:56).

Zadnjeuvrščeni Hopsi so niz porazov potegnili na sedem tekem, edino zmago so dosegli pred dobrima dvema mesecema proti Lastovki. Na drugi strani so Laščani dosegli sedmo zmago v sezoni in četrto v nizu, zadnje štiri so vpisali pod vodstvom Aleša Pipana. Ta s svojimi izbranci tokrat ni imel veliko dela s tekmecem, saj so gosti trdne temelje zmage postavili že v prvih 20 minutah.

Košarkarji Helios Suns, ki so se med prazniki okrepili z domačinom Juretom Močnikom ter centrom iz Litve Martinasom Andriuškevičiusom, so zabeležili peto zaporedno zmago v ligi Telemach. Z njo so prišli do izkupička 7-3, trener Jakša Vulić pa v ligi Telemach še ne pozna poraza, saj je Helios Suns v njej neporažen že od 21. novembra.

Šenčur Ggd - Elektra 124:61 (20:15, 55:33, 103:44)
* Dvorana Šenčur, gledalcev 150, sodniki: Majkič (Hrastnik), U. Kolar (Ljubljana), Smrekar (Nova Gorica).
* Šenčur Gorenjska gradbena družba: Jokić 20 (0:1), Miljković 26 ( (6:7), Blaževič 2, Pavić 16 (4:4), Špan 13 (4:4), Kosec 6 (2:2), Smajlagić 13, Martinčič 17 (2:2), Ribnikar 2 (0:2), Eržen 3 (1:2), Jeršin 6.
* Elektra: J. Kosi 6 (2:4), Omladič 3 (1:2), Praunseis 5, T. Kosi 16 (3:4), Hasić 17 (4:6), Žnidar Petelinšek 2, Bukovič 7, Purnat 5 (3:4).
* Prosti meti: Šenčur Ggd 19:24, Elektra 13:20.
* Met za tri točke: Šenčur Ggd 9:27 (Smajlagić, Martinčič 3, Jokić 2, Špan), Elektra 6:17 (Hasić 3, Praunseis, T. Kosi, Bukovič).
* Osebne napake: Šenčur Ggd 21, Elektra 19.
* Pet osebnih: J. Kosi (35.).

Hopsi Polzela - Zlatorog 77:105 (13:27, 32:55, 54:81)
* Dvorana na Polzeli, sodniki: Krejić, Nedović (oba Kranj), Fišer (Ljubljana).

* Hopsi Polzela: Crockett 35 (6:7), Ćup 8 (1:1), Rizman 9 (3:5), Fields 9 (2:2), Godler 1 (1:2), Durnik 4 (0:2), Kosič 8, Rozman 3 (1:1).
* Zlatorog: Jurak 7 (2:2), Krušič 12, Vašl 19, Abrams 7 (1:2), Vujasinović 16 (4:4), Jeftić 16, Maček 1 (1:2), Đekić 6, Čebašek 21 (2:2).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 14:20, Zlatorog 10:12.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 7:15 (Crockett 3, Kosič 2, Ćup, Fields), Zlatorog 15:33 (Vašl 5, Jeftić 4, Čebašek 3, Vujasinović 2, Jurak).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 20, Zlatorog 23.
* Pet osebnih: Čebašek (33.).

Helios Suns - Portorož 74:61 (24:14, 40:28, 55:46)
* Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 450, sodniki: Pukl (Maribor), E. Javor (Ljubljana), Mlakar (Škofja Loka).
* Helios Suns: Ju. Močnik 1 (1:2), Čakarun 18 (2:2), Ja. Močnik 4 (2:2), Malidžan 10 (3:5), Andriuškevičius 5, Korošec 4 (2:2), Zagorac 10 (1:3), Atanacković 11 (3:4), Robertson 11.
* Portorož: Barbarič 19 (4:4), Petrović 6 (2:2), Zupan 14 (1:2), Buda 12, Hodžić 10 (3:3).
* Prosti meti: Helios Suns 14:20, Portorož 10:11.
* Met za tri točke: Helios Suns 6:22 (Atanacković 2, Zagorac, Robertson, Andriuškevičius, Malidžan), Portorož 7:29 (Zupan in Barbarič 3, Hodžić).
* Osebne napake: Helios Suns 16, Portorož 24.