Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Poroka na prvi pogled: Marko le odigral ...

samir handanovic 24 pm Ekipa24.si

Nova služba za Samirja Handanovića! Nekdanji ...

0 20.05.2016 21:49:49

Portorož in Polzela prišla do obstanka

Košarkarji Portoroža so v 4. krogu kvalifikacij za ligo Nova KBM premagali Branik Maribor s 87:68, Hopsi Polzela pa Mesarijo Prunk z 82:73.

Portorožani so si v boju s tekmeci iz Maribora priigrali obstanek v prvoligaški konkurenci. Primorci so si nadaljevanje igranja med slovensko košarkarsko elito zagotovili zanesljivo, saj so bili praktično vso tekmo za razred boljši od gostov iz Maribora.

Primorci so pokazali, da so favoriti v dvoboju s Štajerci, saj so nazadnje zaostajali pri izidu 3:5. Potem pa se je tekma nagnila povsem na domačo stran, prednost pa se je zgolj povečevala in že ob polčasu so imeli gostitelji skoraj 30 točk naskoka. Največja prednost je znašala 37 točk (75:38).

Pri domačih je bil najboljši strelec Jan Barbarič z 21 točkami, pri gostih pa Marko Cej s 15.

Obstala tudi Polzela

Polzeljani so obdržali status prvoligaša, v zadnjem krogu so premagali Sežance po zaslugi zbrane igre v zadnjih dveh minutah tekme.

Gostitelji so bili z izjemo prve četrtine večinoma v vodstvu, toda Sežanci so se jim upirali vse do zadnjih dveh minut. Takrat so gosti še po košu Nejca Glavaša zaostajali za dve točki (73:75), končnica obračuna pa je bila v domeni favoriziranih Polzeljanov, ki so nato dosegli sedem točk, gosti pa nobene več.

Pri domačih je bil najučinkovitejši Urban Durnik z 18 točkami, Uroš Godler pa je 11 točkam dodal 13 skokov, pri gostih je Vito Furlan dosegel 19 točk.

Kvalifikacije, 4. krog:
Portorož - Branik Maribor 87:68 (33:20, 57:29, 75:40)

Hopsi Polzela - Mesarija Prunk Sežana 82:73 (19:24, 44:39, 64:59) Lestvica:
1. Hopsi Polzela 6 5 1 501:428 11 2. Portorož 6 4 2 500:457 10 3. Branik Maribor 6 3 3 451:504 9 4. Mesarija Prunk Sežana 6 0 6 430:492 6