luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 12.10.2016 22:00:42

Krka zanesljivo opravila s Podčetrtkom

Novo mesto, 12. oktobra - Košarkarji Krke so v tekmi drugega kroga lige NKBM premagali Terme Olimia Podčetrtek z 88:69 (24:17, 49:30, 66:50).

Obe ekipi sta v prvem krogu državnega prvenstva zabeležili visoko zmago, Novomeščani so ugnali Olimpijo, Podčetrtčani pa Rogaško. Nocoj so se novih dveh točk in visoke zmage veselili krkaši, ki so Terme Olimia Podčetrtek premagali z 88:69.

Krka je pred domačimi gledalci hitro postavila stvari na svoje mesto. Podčetrtčani so se do osme minute še dobro kosali z Novomeščani, a je bilo že po prvih desetih minutah tekme 24:17. Domači so drugo četrtino odigrali še bolje, saj so jo dobili s 25:13, v zadnjih petih minutah prvega polčasa so tekmecem z delnim izidom 15:7 pobegnili na 49:30, prednost 19 točk pa je varovancem Dejana Mihevca omogočala mirnejše nadaljevanje.

Ekipe Borisa Zrinskija pa še ni vrgla puške v koruzo. Gosti so strnili vrste in začeli lov za tekmeci, minuto pred koncem tretje četrtine so se približali na 11 točk (50:61), Matej Rojc je s trojko 14 sekund pred zvokom sirene krkašem priigral 14 točk zaloge za preostanek tekme. V zadnji četrtini so domači nadzorovali potek tekme, tekmecem niso pustili, da bi se preveč približali.

Krko naslednja tekma DP čaka v sredo proti LTH Castings, Terme Olimie Podčetrtek pa v soboto proti Hopsom Polzeli.

Krka - Terme Olimia Podčetrtek 88:69 (24:17, 49:30, 66:50)

Novo Mesto: ŠD Leona Štuklja, sodniki: Nedović (Kranj), Poljanšek (Hraše), Mauer (Postojna).
Krka: Rojc 16 (2:2), Škedelj 11 (1:2), Dimec 7 (3:4), Čebular, Luković, Rebec 5 (3:4), Curry 18 (2:3), Kastrati, Kužnik, Ritlop 10, Polutak 11 (3:3), Elliott 10 (3:3).
Terme Olimia Podčetrtek: Pešič 3, Buda 2, Štruc 13 (2:2), Cerkovnik 13 (5:7), Janc 11 (3:4), Strnad 5 (3:4), Štukelj, Švigelj 8 (0:2), Trupaj, Remih, Julević 14 (4:6), Žvan.
Prosti meti: Krka 16:20, Terme Olimia Podčetrtek 17:25.
Met za tri točke: Krka 10:22 (Rojc 4, Škedelj, Curry in Ritlop 2), Terme Olimia Podčetrtek 8:26 (Štruc 3, Janc in Julević 2, Pešič).
Osebne napake: Krka 27, Terme Olimia Podčetrtek 22.
* Pet osebnih: Elliott (40.).
Značke: košarka, krka