1683742138-dsc7401-01-1683742078843 Necenzurirano

Kenguru v togi ali zakaj Jaklič ne bi smel več ...

0 15.10.2016 22:11:20

Mariborčanke slavile na štajerskem derbiju

Košarkarice Maribora so v 3. krogu 1. ženske SKL z rezultatom 63:59 slavile na gostovanju v Slovenskih Konjicah. Triglav je s kar 47 točkami razlike ugnal ekipo Janine. V zadnji tekmi dneva so aktualne državne prvakinje iz Celja v Grosupljem prišle do prve zmage v novi sezoni (100:56).

V štajerskem derbiju so zmago slavile Mariborčanke, ki so bile z rezultatom 62:59 boljše od košarkaric Konjic. Tekmo so bolje začele domače košarkarice, ki so dobile prvih deset minut s petimi točkami prednosti. Mariborčanke so v sedmi minuti druge četrtine prešle v vodstvo, ki ga do konca tekme niso izpustile iz rok. V tretji četrtini je razlika narasla na deset točk. Domačinke so se v zadnjem delu tekme vrnile v igro in se pri rezultatu 57:54 povsem približale gostjam. V odločilnih trenutkih srečanja so Mariborčanke ohranile mirno kri in zmagale z rezultatom 63:59. Pri domačih se je znova izkazala Katja Klančnik, ki je 19 točkam dodala 11 skokov, pri gostujoči ekipi pa je bila najbolj razpoložena Kuzma s 24 točkami.

Triglavanke so v tretjem kolu gostovale v Rogaški Slatini pri tamkajšnji Janini. Domačinke so odigrale sploh prvo srečanje v tej sezoni državnega prvenstva. Kranjčanke so bile boljši tekmec od prve do zadnje minute. Pri košarkaricah Janine je bila za igro razpoložena le ena igralka. Iva Serdar je dosegla 21 točk in ujela 13 odbitih žog. Pri gostjah, ki so slavile z rezultatom 80:33, je največ točk dosegla Sandra Jevtović (22). Kranjčanke so tako zabeležile še tretjo zmago v tej sezoni državnega prvenstva, Slatničanke pa so zabeležile prvi poraz.

Celjanke so v Grosupljemu prišle do visoke zmage. Štajerke so že v prvi četrtini naredile odločilno razliko. Prvih deset minut so gostje dobile z rezultatom 26:12. Drugo četrtino so aktualne državne prvakinje odigrale še boljše in jo dobile z 21 točkami razlike. Grosupeljčanke so dobro odigrale le tretjo četrtino, ki so jo dobile s sedmimi točkami razlike. Celjanke so v zadnjem delu tekme povečale svojo prednost in slavile prvo zmago v novi sezoni državnega prvenstva z rezultatom 100:56.

V prvem srečanju tretjega kola med Domžalami in Ilirijo so slavile gostje iz Ljubljane, ki so velik korak k zmagi naredile že v prvi četrtini, v kateri so dosegle kar 29 točk. Na koncu so slavile z rezultatom 81:50.