Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

poroka rudi marjetka Njena.si

Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 30.12.2016 22:56:13

Novomeščani čakajo od sredine novembra

Košarkarji Krke so v zaostali tekmi 9. kroga lige Nova KBM premagali Helios Suns z 78:67 (15:15, 33:38, 52:54).

V nasprotju od regionalnega tekmovanja so košarkarji Krke v ligi Nova KBM veliko bolj uspešni. V zaostali tekmi devetega kroga so premagali Helios Suns z 78:67 in vpisali deveti par točk oziroma petega na zadnjih šestih tekmah, ki jih je popeljal na drugo mesto razpredelnice. V ligi Aba Novomeščani niso zmagali že od sredine novembra ali sedem tekem v nizu.

Z zaostalo tekmo se je za leto 2016 končala liga Nova KBM. Domžalčani se je ne bodo spominjali z veseljem, saj so v zadnjih desetih minutah zapravili zmago. Do tedaj so bili večino časa v ospredju, ko so se začele odločilne minute, pa je Krka pokazala več zbranosti in natančnosti ter izkoristila manko gostov pod obročema. Ključni so bili koši Sandija Čebularja (15 točk) in Matica Rebca (14 točk, 7 podaj) na začetku zadnje četrtine, ki so tehtnico nagnili na domačo stran (66:54).

Pri gostih, ki ob tekmi manj in izkupičku 7-4 zasedajo sedmo mesto na lestvici, je Simo Atanacković dosegel dvojnega dvojčka (15 točk, 10 skokov), v vrstah Krke pa sta poleg omenjenih dvomestno število točk dosegla še Dominique Elliott (13 točk, 8 skokov) ter Duško Bunić (10).

Krka – Helios Suns 78:67 (15:15, 33:38, 52:54)

Novo mesto - Dvorana Leon Štukelj. 500 gledalcev. Sodniki: Krejić, Nedović (Kranj), Vučković (Maribor).

Krka: Rebec 14 (5:8), Curry 8 (3:3), Kastrati 5 (5:6), Rojc 5, Dimec 3 (1:2), Čebular 15 (2:2), Ritlop 5, Bunić 10 (0:1), Elliott 13 (3:3).

Helios Suns: Jones 12 (0:1), Močnik 3, Kyzlink 13 (4:4), Curry 3 (1:2), Gorjanc 9 (2:4), Kovačevič 5, Atanacković 15 (5:6), Vončina 7.

Prosti meti: Krka 19:25, Helios Suns 12:19.

Met za tri točke: Krka 7:23 (Čebular 3, Rebec, Curry, Rojc, Ritlop), Helios Suns 9:28 (Kyzlink 3, Atanacković 2, Vončina, Kovačevič, Gorjanc, Močnik).

Osebne napake: Krka 22, Helios Suns 24.

Pet osebnih: Remekun (27.).