Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 01.12.2023 19:53:20

Bitka gorenjskih ekip Šenčurju

Luka Vovk
Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so v 10. krogu lige Nova KBM premagali ECE Triglav z 92:75 (24:19, 50:40, 73:54).

GGD Šenčur - ECE Triglav 92:75 (24:19, 50:40, 73:54)
* ŠD Šenčur, gledalcev 250, sodniki: Španić (Postojna), E. Javor (Ljubljana), Novak (Postojna).
* GGD Šenčur: Novak 18 (2:4), Ožegovič 10, Kmetič 5 (0:1), Murić 11, Dragović 2 (0:1), Čibej 6 (2:3), Zullić 3 (1:2), Martinčič 15 (1:1), Malovčić 14 (2:4), Petrovič 8 (2:2).
* ECE Triglav: Dornik 2, Čabrilo 8 (3:4), Maček 2, Šikanić 9 (1:1), Urbiha 35 (4:5), Brenkuš 2 (2:2), Babšek Vrečko 2 (2:5), Petkovski 8, Flerin 7.
* Prosti meti: GGD Šenčur 10:18, ECE Triglav 12:17.
* Met za tri točke: GGD Šenčur 10:24 (Martinčič 4, Novak 2, Ožegovič 2, Kmetič, Murić), ECE Triglav 9:18 (Urbiha 5, Petkovski 2, Čabrilo, Flerin).
* Osebne napake: GGD Šenčur 23, ECE Triglav 24.
* Pet osebnih: Dragović (39.).

Kranjčani kljub strelskemu šovu Lovra Urbihe v Šenčurju niso bili kos domačim košarkarjem. Ti so dosegli peto zmago v sezoni in začasno napredovali na tretje mesto. ECE Triglav je ostal pri dveh zmagah in ostaja v spodnjem domu razpredelnice.

Kranjčani so hitro povedli za šest točk, ob koncu prve četrtine pa so izid povsem obrnili domači in po desetih minutah vodili s 24:19. Prednost je od takrat le še rasla in sredi druge tretjine znašala že 14 točk (39:25).

Na odmor so domači odšli z desetimi točkami naskoka, a še naprej narekovali ritem v drugem polčasu. Po trojki Primoža Kmetiča je prednost narasla na +17 (63:46), v zadnji četrtini pa dvakrat tudi 24 točk.

Varovanci Miljana Pavkovića so tako mirno krmarili proti peti zmagi v sezoni, od blizu pa spremljali strelski šov Urbihe. Ta je odigral tako rekoč celo tekmo in dosegel kar 35 od skupno 75 točk gostov. Iz igre je zadel 13 od 21 metov, od tega pet trojk iz osmih poskusov. V statistiko je vpisal še sedem skokov.

Pri domačih se je z 18 točkami najbolj izkazal Jan Novak (7 podaj), s klopi sta Nejc Martinčič in Alen Malovčić dodala po 15 oz. 14 točk.

Šenčur bo naslednjo tekmo v DP odigral v soboto, 9. decembra, v gosteh proti Iliriji, Triglav pa dva dni kasneje proti Kansai Heliosu iz Domžal.

Značke: košarka, dp