Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 11.02.2024 21:36:44

Ilirija do visoke zmage

MPA
Košarkarji Ilirije so v 18. krogu lige Nova KBM premagali Terme Olimia s 85:64 (22:19, 41:32, 65:49).

Košarkarji Ilirije so še drugič v sezoni premagali Terme Olimia, tako da po dveh tretjinah rednega dela lige Nova KBM z izkupičkom 12-6 prepričljivo zasedajo tretje mesto. Pred njimi sta le Krka (15-2) in Kansai Helios (13-4), ki bosta v ponedeljek ob 20. uri zaključila 18. krog. Državno prvenstvo se bo nadaljevalo marca po pokalno-reprezentančnem premoru.

Ljubljančani so zasluženo prišli do pete zmage v nizu, saj so bili vseh 40 minut boljši od Term Olimia (7-11), ki so v Tivoli prišle po dveh zaporednih zmagah.

Varovanci domačega stratega Stipeta Modrića so že v štartu povedli 11:0 - gostje so potrebovali več kot štiri minute, da so dosegli prvi koš, tudi v nadaljevanju pa je mlada zasedba Ilirije vseskozi narekovala ritem igre. Dobila je vse četrtine, najvišja razlika pa je bila 22 točk.

Pri domačih je eno najboljših partij v dresu Ilirije prikazal Luka Barišić, ki je ob metu 10:13 dosegel 26 točk (trojke 3:5, 8 skokov), 18 jih je dodal Adnan Arslanagić (10 podaj), 13 pa Jaka Klobučar (7 skokov).

Pri gostih je prvi strelec ekipe in četrti najboljši v ligi Nova KBM Simo Atanacković (povprečje 17,4 točke) dosegel zgolj 6 točk v 35 minutah (met iz igre 3:13). Po 13 točk sta prispevala Gašper Škorjanc in Reuf Livadić.