Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 16.02.2024 22:53:59

Košarkarji Cedevite Olimpije 23. prvaki pokala Spar

Martin Metelko
Košarkarji Cedevite Olimpije so v finalu pokala Spar v Ljubljani premagali Krko.

Krka - Cedevita Olimpija  s 86:87 (28:2, 51:45, 67:70)

Ljubljana - Dvorana Kodeljevo, gledalcev 1000, sodniki: Petek (Maribor), Majkič (Hrastnik), Grbić (Ljubljana).
Krka: Planinić 3, Hamilton 3, Stergar 6 (4:4), Cerkvenik 19 (2:4), Cousins 2, Jurković 2, Špan 29 (1:2), Škedelj 8, Radovanović 8 (1:1), Macura 6.
Cedevita Olimpija: Radović 3 (1:1), Radičević 17 (2:2), Glas 9, Blažič 17 (6:8), Jones 5 (1:2), Omić 16 (2:3), Dragić 12 (1:2), Šaškov 8 (2:2).
Prosti meti: Krka 8:11, Cedevita Olimpija 15:20.
Met za tri točke: Krka 12:27 (Cerkvenik 5, Špan 4, Radovanović, Hamilton, Planinić), Cedevita Olimpija 12:28 (Radičević 3, Glas 3, Blažič 3, Šaškov 2, Dragić).
Osebne napake: Krka 26, Cedevita Olimpija 19.
Pet osebnih: /.

Košarkarji Cedevite Olimpije so tretjič zaporedoma in triindvajsetič v zgodovini postali zmagovalci pokala Spar. V finalu v Ljubljani so premagali Krko s 87:86.

Za Ljubljančane je to drugi naslov v tej sezoni po superpokalu, ki so ga osvojili septembra, in deseta zaporedna lovorika v domačih tekmovanjih. Zadnji naslov, ki so ga izpustili iz rok, je bil pokal 2021, nazadnje pa so v finalu klonili prav tako v pokalnem tekmovanju eno leto prej.

Krka ostaja pri štirih pokalnih naslovih; nazadnje je slavila 2021, ko je prav na Kodeljevem najprej izločila Cedevito Olimpijo, nato pa v finalu ugnala Šentjur.

To je bil šesti finale pokala Spar med glavnima tekmecema v Sloveniji, prvi po 2017, ko je v Domžalah zmagala Union Olimpija. Petkrat je slavila Olimpija, enkrat pa Krka.

Finalni obračun zaključnega turnirja, na katerem smo dobili tudi zmagovalce pri ženskah (Cinkarna Celje) ter v mini pokalih (Vipava, Maribor), je bil zanimiv in izenačen, tako da so lahko gledalci do konca uživali v napeti košarki.

Krka je prevladovala v prvem polčasu, v katerem je imela tudi enajst točk prednosti (37:26), Cedevita Olimpija, ki je nastopila brez treh standardnih članov, pa je svoj obraz pokazala v drugem delu. Prvič na tekmi je povedla v 27. minuti (62:61).

DJ Stewart je manjkal zaradi poškodbe stopala, Justin Cobbs ima težave s stegensko mišico, Luka Ščuka pa si je na polfinalu zlomil roko in bo z igrišč odsoten pet tednov, kar pomeni, da bo izpustil tudi obe reprezentančni preizkušnji naslednji teden v Kopru proti Ukrajini in Izraelu.

Odločitev o prvaku je padla v zadnjih minutah. Naziv najkoristnejšega igralca tekme je prejel Alen Omić, ključno vlogo pa je odigral Gregor Glas. V zadnjih šestih minutah je zadel tri trojke, ki so Cedeviti Olimpiji omogočile, da je bila v zaključku vseskozi v rahli prednosti.

Krka je imela v zadnjem napadu priložnost za izenačenje s trojko, vendar je Marko Radovanović zgrešil met, koš Mihe Škedlja ob zvoku sirene pa je bil dovolj zgolj za minimalni poraz.