Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

0 23.06.2016 13:10:26

Izplača se biti olimpijski prvak v Indoneziji

Rio
sta
Indonezija je v spodbudo svojim športnikom na avgustovskih olimpijskih igrah v Rio de Janieru obljubila zajetne denarne nagrade ter tudi izdatne pokojnine. Te bodo dobili tisti, ki se bodo uvrstili na stopničke za zmagovalce.

Na indonezijskem ministrstvu za šport in mladino so pojasnili, da bo olimpijski zmagovalec dobil plačilo v višini pet milijard indonezijskih rupij (približno 335.000 evrov) in doživljenjsko mesečno pokojnino v višini 1330 evrov.

Športniki, ki bodo v Riu prišli do srebra in brona, bodo dobili približno 133.000 evrov oziroma 65.000 evrov in manjše pokojnine.

Nagrada za kolajno je petkrat višja od obljubljenih za prejšnje OI, medtem ko so pokojnine ponudili prvič.

Minimalne plače v Džakarti znašajo približno 208 evrov na mesec, v bolj odročnih krajih pa mnogi živijo z manj kot dvema evroma na dan.

Na OI 2012 v Londonu Indonezija, država z 255 milijoni prebivalcev, prvič po več kot 20 letih ni osvojila zlate kolajne.

Na ministrstvu zato upajo, da bodo te finančne spodbude vplivale tudi na predstave njihovih športnikov.

Indonezijska vlada sicer obljublja tudi plačila za nazaj, torej dobitnikom odličij s prejšnjih olimpijskih in paraolimpijskih iger.

Indonezija je na OI prvič nastopila leta 1952, prvo kolajno pa je osvojila šele leta 1988 v Seulu. Odtlej je zbrala 27 odličij v badmintonu, dviganju uteži in lokostrelstvu.