Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 22.10.2014 22:48:10

Liga prvakov: Bayern, Borussia in Real s stoodstotnim izkupičkom

Odigrana je bila polovica dvobojev skupinskega dela najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja.

Če smo v torek zvečer na osmih tekmah 3. kroga lige prvakov videli rekordnih štirideset zadetkov, je sreda postregla s precej manj tovrstnimi trenutki, ki jih imajo ljubitelji okroglega usnja najraje. Šestnajst ekip je tokrat skupaj zadelo natančno devetnajstkrat. Od tega Atletico prispeval pet, Borussia štiri, Real pa tri gole.

Varovanci Carla Ancelottija so v derbiju skupine B s 3:0 premagali Liverpool, dvome o zmagovalcu pa razblinili že v prvem polčasu, ko so dosegli vse tri zadetke. Galaktikom prepričljiva zmaga pomeni lepo popotnico za sobotni el clasico.

real re

V drugi tekmi omenjene skupine sta se pomerila Ludogorec in Basel. Švicarji so že v 18. minuti ostali z igralcem manj na igrišču, saj je bil zaradi povsem nepotrebnega grobega prekrška s podplatom na sredini igrišča izključen Die. Bolgari so se dolgo mučili, vprašanje zmagovalca pa odločili v drugi minuti sodniškega podaljška, ko je edini zadetek na tekmi dosegel Minev. Roman Bezjak je v dresu bolgarskega prvaka igral do 68. minute.

V skupini A je Atletico dolgo lomil odpor Malmöja. Španski prvak je šele na začetku drugega polčasa unovčil svojo premoč in povedel prek Kokeja. Nato pa svojo prednost le še višal in na koncu slavil s 5:0. Jan Oblak je dvoboj spremljal s klopi. Manjše presenečenje je pripravil Olympiacos, ki je bil z 1:0 boljši od Juventusa.

Z zmago nad Zenitom se je Bayer iz Leverkusna povzpel na vrh lestvice skupine C. V drugem dvoboju sta se Monaco in Benfica razšla brez zmagovalca in brez zadetkov.

Skupino D je zaznamovala visoka zmaga dortmundske Borussie, ki skuša na mednarodni sceni popraviti vtis, ki ga je pustila v uvodu nemškega prvenstva. Rumeno-črni so vknjižili tretjo zmago, tokrat so bili prepričljivi na gostovanju pri Galatasarayju. Že po uvodnih 45 minutah so vodili s 3:0, na koncu pa slavili s 4:0. Zelo razburljivo je bilo v Bruslju, kjer je Anderlecht proti Arsenalu vodil do 88. minute, nato pa sta v razmaku treh minut izid v prid gostov obrnila Gibbs in Podolski

BAYERN POMENDRAL SINOVE VOLKULJE
Seveda je bil za slovenske ljubitelje nogometa najbolj zanimiv obračun v Londonu, kjer se je Maribor že v torek pomeril s Chelseajem, svetovna javnost pa je z zanimanjem spremljala dvoboj velikanov v Rimu. Roma je namreč gostila Bayern.

Čeprav smo pričakovali rezultatsko izenačeno srečanje, je ostalo samo pri željah, Bavarci so se namreč dobesedno poigrali s sinovi volkulje. Že po dobre pol ure igre je bil na semaforju izpisan rezultat 0:5. Domači so v drugem polčasu sicer dosegli zadetek, a so gostje zadeli še dvakrat, na koncu je bilo 1:7

V isti skupini se je Manchester City odpravil v Moskvo, kjer je bil na praznem stadionu velik favorit v dvoboju s CSKA-jem. Angleški prvak je po prvem polčasu že vodil z 2:0, nato pa v drugem prednost zapravil. Domačini so namreč uspeli dvakrat premagati vratarja Harta in prišli do prve točke v tekmovanju. Na drugi strani pa City po treh krogih na svojem računu presenetljivo nima še niti ene zmage

V vijoličasti skupini je bilo izredno zanimivo v Gelsenkirchnu, kjer je Schalke gostil Sporting, in osvojil tri točke. Gostje so v 33. minuti ostali z igralcem manj, a kljub temu uspeli izničiti zaostanek z 1:3. Rudarji so nato v izdihljajih dvoboja vendarle prišli do prve zmage, ko je v sodniškem podaljšku enajstmetrovko izkoristil rezervist Choupo-Moting. S to zmago so Nemci na lestvici skupine G skočili na drugo mesto.

Še višjo zmago od Chelseaja in Bayerna so v skupini H dosegli nogometaši Šahtarja, ki so beloruski ekipi BATE Borisov na gostovanju zabili sedem zadetkov, prejeli pa niso niti enega. Junak dvoboja je bil petkratni strelec Luiz Adriano. Na drugi tekmi je bil Porto z 2:1 boljši od Athletica.

luiz adriano re

V skupini F sta PSG in Barcelona upravičila vlogo favorita, čeprav sta se morala pošteno potruditi, da sta prišla do treh točk. Še posebej Parižani so v Nikoziji trepetali skoraj do zadnjega sodniškega žvižga. V 87. minuti pa so po zadetku Edinsona Cavanija, ki je bil tudi edini na tekmi, vendarle lažje zadihali. Barca je bila s 3:1 boljša od Ajaxa.

SKUPINA A
ATLETICO MADRID - MALMÖ 5:0 (0:0)
1:0 Koke (48), 2:0 Mandžukić (61), 3:0 Griezmann (63), 4:0 Godin (88), 5:0 Cerci (90+3)

LIVERPOOL - REAL MADRID 0:3 (0:3)
0:1 Ronaldo (23), 0:2 Benzema (30), 0:3 Benzema (41)

ANDERLECHT - ARSENAL 1:2 (0:0)
1:0 Najar (71), 1:1 Gibbs (89), 1:2 Podolski (90+1)

GALATASARAY - BORUSSIA D. 0:4 (0:3)
0:1 Aubameyang (6), 0:2 Aubameyang (18), 0:3 Reus (41), 0:4 Ramos (83)

1. Borussia Dortmund   3 3 0 0 9:0 9
2. Arsenal             3 2 0 1 6:4 6
3. Anderlecht          3 0 1 2 2:6 1
4. Galatasaray         3 0 1 2 2:9 1

SKUPINA E
CSKA - MANCHESTER CITY 2:2 (0:2)
0:1 Agüero (29), 0:2 Milner (38), 1:2 Doumbia (65), 2:2 Natcho (86, enajstmetrovka)

ROMA - BAYERN 1:7 (0:5)
0:1 Robben (9), 0:2 Götze (23), 0:3 Lewandowki (25), 0:4 Robben (30), 0:5 Müller (35), 1:5 Gervinho (66), 1:6 Ribery (78), 1:7 Shaqiri (80)

BARCELONA - AJAX 3:1 (2:0)
1:0 Neymar (7), 2:0 Messi (24), 2:1 El Ghazi (89), 3:1 Ramirez (90+4)

1. PSG         3 2 1 0 5:3 7
2. Barcelona   3 2 0 1 6:4 6
3. Ajax        3 0 2 1 3:5 2
4. APOEL       3 0 1 2 1:3 1

SKUPINA G
CHELSEA - MARIBOR 6:0 (1:0)
1:0 Remy (13), 2:0 Drogba (23, enajstmetrovka), 3:0 Terry (31), 4:0 Viler (54, avtogol), 5:0 Hazard (77, enajstmetrovka), 6:0 Hazard (90)

SCHALKE - SPORTING 4:3 (0:1)
0:1 Nani (16), 1:1 Obasi (34), 2:1 Huntelaar (51), 3:1 Höwedes (60), 3:2 Silva (63, enajstmetrovka), 3:3 Silva (78), 4:3 Choupo-Moting (90+3, enajstmetrovka)

1. Chelsea     3 2 1 0 8:1 7
2. Schalke     3 1 2 0 6:5 5
3. Maribor     3 0 2 1 2:8 2
4. Sporting    3 0 1 2 4:6 1

SKUPINA H
BATE - ŠAHTAR 0:7 (0:6)
0:1 Alex (11), 0:2 Adriano (28, enajstmetrovka), 0:3 Douglas (35), 0:4 Adriano (36), 0:5 Adriano (40), 0:6 Adriano (44), 0:7 Adriano (80, enajstmetrovka)

PORTO - ATHLETIC BILBAO 2:1 (1:0)
1:0 Herrera (45), 1:1 Fernandez (58), 2:1 Quaresma (75)

1. Porto            3 2 1 0 10:3 7
2. Šahtar           3 1 2 2 9:2 5
3. BATE            3 1 0 2 2:14 3
4. Athletic Bilbao  3 0 1 2 2:4 1