Robert Balantič
0 21.10.2014 21:54:31

Dobrodošli v ligi velikih, največjih (video)

Grega Wernig
Slovenski prvaki so na Stamford Bridgeu doživeli učno uro, kakršne bržčas še niso. Na lastni koži so občutili, kako zares dobra je ekipa z evropskega vrha.

Ne Vršič ne Sallalich, Ante Šimundža se je naposled nekoliko presenetljivo odločil, da bo od prve minute ob desni stranski črti na sredini igrišča zaigral Mejač. In podoba slovenskih prvakov v odprtju dvoboja je bila obetavna, morda celo malce preveč razigrana, sproščena, na Stamford Bridgeu je odmevalo "Mi smo Maribor".

A bilo je prelepo, da bi trajalo, po desetih minutah so se predramili tudi nogometaši Chelseaja, prav tako kot navijači, potem ko je Jose Mourinho na ogrevanje poslal njihovo božanstvo Drogbaja. Kmalu se je izkazalo, da zaradi poškodbe Remyja, toda francoski napadalec se je še pred predčasnim odhodom z igrišča vpisal med strelce. In razkril individualno kakovost, ko je ob Šulerju prodrl na rob kazenskega prostora in zadel desni spodnji kot Handanovićevih vrat.

Na nasprotni strani je Čech ukrotil poskus Ibraimija, toda bilo je opazno, da je Mariborčanom po zaostanku samozavest splahnela, še bolj po drugem prejetem golu. Iz najstrožje kazni je zadel Drogba, ki mu je strel ob navdušenju navijačev prepustil Hazard, pred tem je Mertelj podajo Williana poskušal prestreči z roko. Še bolj skrb vzbujajoče je, da se je vse skupaj zgodilo po slabo izvedenem avtu, po dobre pol ure igre pa so Londončani vodili že s 3:0. Po mariborskem kotu so v režiji Hazarda uprizorili izjemen protinapad, ki sta ga zaključila podajalec Fabregas in strelec Terry. Izkušeni 33-letni branilec je sicer zadel iz prepovedanega položaja, vsekakor pa je bil navdušujoč njegov sprint čez celo igrišče.

GW1_4809

V nadaljevanju je Chelsea še naprej razkrival, zakaj je v tej sezoni še brez poraza. Tudi z nekaj sreče, v 54. minuti je po podaji Hazarda žoga zadela Vilerja in se odbila v mariborsko mrežo, zatresla pa bi se lahko tudi na nasprotni strani. V 64. minuti je Matić v kazenskem prostoru nepravilno oviral Ibraimija, ki je sam izvedel najstrožjo kazen, a zadel le vratnico.

V zadnji tretjini dvoboja se je Ante Šimundža odločil za tri menjave. Priložnost je namenil tudi Luki Zahoviću, ki ga je pred vstopom na igrišče pozdravil sam Jose Mourinho, prav tako kot kmalu zatem še peti gol svojih varovancev. Nizozemski sodnik je po posredovanju Šulerja nad Ivanovićem še tretjič pokazal na belo točko, za 5:0 je bil uspešen Hazard. In v izdihljajih tekme še za končnih 6:0.

Nogometaši Chelseaja so boljši, hitrejši, močnejši. Mariborčani so se tokrat soočili z nekim drugim svetom in bržčas spoznali, da treninga ni nikoli dovolj.

CHELSEA - Maribor   6:0 (3:0)

London - Stamford Bridge. 41.126 gledalcev. Glavni sodnik: Danny Makkelie (Nizozemska).
Strelci: 1:0 Remy (13), 2:0 Drogba (23, enajstmetrovka), 3:0 Terry (31), 4:0 Viler (54, avtogol), 5:0 Hazard (77, enajstmetrovka), 6:0 Hazard (90).
CHELSEA: Čech, Ivanović, Zouma, Terry, Filipe Luis, Fabregas (od 60. Ake), Matić, Willian, Oscar (od 72. Solanke), Hazard, Remy (od 16. Drogba). Trener: Jose Mourinho.
MARIBOR: Handanović, Stojanović, Rajčević, Šuler, Viler (od 57. Vršič), Bohar, Filipović, Mertelj, Mejač, Ibraimi (od 68. Zahović), Tavares (od 72. Mendy). Trener: Ante Šimundža.