0 21.04.2015 22:41:35

Liga prvakov: Toliko o (ne)gotovosti (video)

Reuters
Prva polfinalista elitne lige prvakov sta sinoči postala Barcelona in Bayern.

Prva je po gostujoči zmagi 3:1 pričakovano nadgradila prednost pred PSG-jem in se sprehodila med štiri najboljše, drugi pa je po gostujočem porazu 1:3 uprizoril precej manj pričakovan in še toliko bolj navdušujoč sprehod do teniških 6:1.

Le takim ali drugačnim posebnežem ni bilo jasno, kaj se bo zgodilo na stadionu Camp Nou. Odločitev za neposredno prenašanje tamkajšnjega obračuna je bila razumljiva z zornega kot lova na višjo gledanost (v Sloveniji dejansko živimo v razmerah, v katerih jo nekatere ekipe prinašajo ne glede na zanimivost tekme), po nogometnih kriterijih ni imela pravega smisla in te ocene so se izkazale za povsem pravilne.

Barci že tako ali tako ležijo na papirju močni nasprotniki brez prave taktične discipline, po zmagi 3:1 v Parizu pa ji povratno srečanje pred domačimi gledalci ne bi moglo ležati bolj. Tako je Neymar po izjemi akciji Andresa Inieste zadel, še preden se je tekma dobro začela, isti nogometaš pa je dobrih deset minut pred iztekom prvega polčasa razblinil še zadnje, najmanjše dvome o potniku v polfinale.

Kar zadeva povratni obračun Bayerna in Porta, je bila zadeva precej drugačna. Vsak pravi nogometni navdušenec mu je dajal absolutno prednost, le v njem je videl določeno negotovost in je tudi zagotovo poskrbel, da si ga je na tak ali drugačen način lahko ogledal. Pri tem pa so bile napovedi različne.

Po zmagi 3:1 na domačem stadionu Dragao so nekateri Porto postavljali v vlogo favorita in kot argument navajali tako logično nogometno matematiko kot nesoglasja v taboru Bayerna. Večina je menila, da kljub sporom okrog zdravniške službe in kljub zaostanku s prve tekme Bavarci ostajajo v vsaj enakovrednem položaju. Nekaj pa je bilo tudi takih, ki so šli še korak dlje in so v nemškem prvaku še naprej videli izrazitega favorita.

A celo ti zadnji si niti v najbolj norih sanjah niso znali predstavljati nocojšnjega razpleta. Zagovornikom izbora tekme Barcelona – PSG moramo priznati, da je bilo po vseh kriterijih zanimivejše srečanje tako le nekaj minut. 35, če smo povsem natančni, oziroma še manj, če ste srečanje znali brati med vrsticami.

Porto se je na dvoboj pripravljal vzneseno in evforično, a izbral povsem napačen pristop. Na drugi strani pa je Bayern za masko nesoglasij opravil odlično delo in z zdesetkano zasedbo hurikansko povozil nebogljenega nasprotnika.

Matematično je bil v polfinalu že z zadetkom Jeroma Boatenga v 21. minuti. Da Porto lahko reši le napol čudežen pobeg v podaljške, je bilo jasno v 27. minuti. Thomas Müller je razblinil vse dvome, drugi zadetek Roberta Lewandowskega pa je še pred koncem prvega polčasa napovedi o zanimivosti in negotovosti skorajda osmešil.

POVRATNI TEKMI ČETRTFINALA

BAYERN – PORTO 6:1 (5:0)  /1:3/
1:0 Thiago (14), 2:0 Boateng (21), 3:0 Lewandowski (27), 4:0 Müller (36), 5:0 Lewandowski (40), 5:1 Martinez (73), 6:1 Alonso (88)

BARCELONA – PSG 2:0 (2:0) /3:1/
1:0 Neymar (14), 2:0 Neymar (34)