Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

il
il
0 17.08.2016 23:26:02

Remi v Portu

V zadnjem krogu kvalifikacij za ligo prvakov je bilo v sredo odigranih preostalih pet tekem.

Največ zanimanja je bilo za obračun v Portu, kjer je v derbiju kroga gostovala Roma. Sinovi volkulje so odlično odprli srečanje, saj so že po dobrih dvajsetih minutah vodili z 1:0.

Toda malo pred koncem prvega polčasa so ostali z igralcem manj, novinec Thomas Vermaelen je v svojem prvem uradnem nastopu za Rimljane v razmiku trinajstih minut prejel dva rumena kartona in moral predčasno pod prho.

S tem je povzročil nekaj preglavic trenerju Lucianu Spallettiju, ki je moral poseči po nenačrtovani menjavi, da je njegovo moštvo v taktičnem smislu lahko pariralo številčnejšemu tekmecu. Ta je že na začetku drugega polčasa močno pritisnil in po dobrih petnajstih minutah izenačil.

Potem ko je z roko v kazenskem prostoru igral Emerson, je Andre Silva uspešno izvedel najstrožjo kazen. Portugalci so še naprej napadali, iskali drugi gol, ki pa ga niso uspeli doseči. Po devetdesetih minutah so bili precej bolj zadovoljni v italijanskem taboru.

Omeniti velja še zmago Monaca na zahtevnem gostovanju pri Villarrealu (2:1), za katerega je debitiral Brazilec Alexandre Pato in se takoj vpisal med strelce.