Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Skrito v raju: Je Pečnik načrtno zapeljal ...

nu
0 26.10.2014 22:34:46

Serie A: Iličić zadel na San Siru

Reuters
Osmi krog elitnega italijanskega prvenstva se je končal z zadetkom slovenskega nogometaša Josipa Iličića.

Zadnje dejanje kroga se je odvilo na San Siru, kjer je Milan gostil Fiorentino Josipa Iličića in Jasmina Kurtića. Slednji je igral do 54. minute, nato pa ga je zamenjal njegov rojak Iličić. Kranjčan se je nato deset minut kasneje prvič v letošnji sezoni italijanskega prvenstva vpisal med strelce, ob njegovem natančnem strelu z več kot dvajsetih metrov je bil vratar Milana Christian Abbiati brez moči. Iličić je tako postavil tudi končni izid 1:1, hkrati pa se je podpisal pod zadnji zadetek celotnega kroga.

Potem ko se je dolgo časa zdel nedotakljiv, si je torinski Juventus v zadnjem času naložil nekaj bremena. Zaporednima porazoma v ligi prvakov je vodilna ekipa serie A pretekli konec tedna dodala še prvi prvenstveni spodrsljaj, kar je s pridom izkoristila Roma in se ji približala na točko zaostanka, po včerajšnjem remiju s Sampdorio pa tudi izenačila. Toda stara dama je danes zabeležila še sedmo zmago v domačem prvenstvu, tokrat je z 2:0 premagala Palermo, in si priigrala tri točke naskoka pred najbližjimi zasledovalci iz italijanske prestolnice. Gostom ni pomagal niti Siniša Anđelković, ki je odigral vseh 90 minut.

Danes se je v boj za nove točke podal tudi Chievo, katerega barve branijo trije Slovenci, a brez uspeha. Genoa je v gosteh slavila z 2:1, Valter Birsa je pri prvem zadetku na srečanju sodeloval s podajo, v 64. minuti je svoje mesto na igrišču prepustil Dejanu Lazareviću, Boštjan Cesar pa je poraz svoje ekipe spremljal s klopi.

Bolj uspešen je bil Samir Handanović, ki je Interju pomagal do zmage nad Ceseno. Gostje so slavili z 1:0, Rene Krhin (Inter) je srečanje spremljal s klopi za rezervne igralce, enako tudi član Cesene Luka Krajnc.

8. krog italijanskega prvenstva

EMPOLI - CAGLIARI 0:4 (0:4)
0:1 Sau (31), 0:2 Avelar (36), 0:3 Avelar (38, enajstmetrovka), 0:4 Ekdal (45+2)

PARMA - SASSUOLO 1:3 (0:2)
0:1 Floccari (20), 0:2 Acerbi (23), 0:3 Taider (52), 1:3 Cassano (78)

SAMPDORIA - ROMA 0:0

CHIEVO - GENOA 1:2 (1:0)
1:0 Zukanović (36), 1:1 Matri (72), 1:2 Pinilla (84)

LAZIO - TORINO 2:1 (1:0)
1:0 Biglia (15), 1:1 Farnerud (53), 2:1 Klose (60)

NAPOLI - VERONA 6:2 (1:1)
0:1 Hallfredsson (1), 1:1 Hamšik (44), 2:1 Hamšik (58), 2:2 Lopez (66), 3:2 Higuain (68), 4:2 Callejon (76), 5:2 Higuain (84), 6:2 Higuain (90, enajstmetrovka)

MILAN - FIORENTINA 1:1 (1:0)
1:0 de Jong (25), 1:1 Iličić (64)