Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

ue
ue
0 15.12.2014 23:03:27

Primera division: Barcelonin spodrsljaj za -4, klonil tudi Atletico

Že v prvem obračunu 15. kroga je v Almerii zaigral vodilni Real iz Madrida in prišel do nove zmage.

Real Madrid, vodilna ekipa španskega prvenstva, je na zelenico stopil že v petek. V nedeljo se bo namreč odpravil v Maroko, kjer ga v začetku prihodnjega tedna čaka obračun v polfinalu klubskega svetovnega prvenstva, konec tedna pa še finale oziroma tekma za tretje mesto.

Preizkušnjo v Almerii so aktualni evropski prvaki sicer zanesljivo dobili, s čimer so niz zmag v vseh tekmovanjih podaljšali na številko 20. Gostitelji so imeli sicer v 62. minuti priložnost za izenačenje, vendar je strelec edinega gola za Almerio zgrešil enajstmetrovko. To je dalo očitno gostom nekaj dodatnega elana, zmago pa je z dvema zadetkoma v zadnjih minutah obračuna potrdil Cristiano Ronaldo.

Sobotni spored se je začel v Madridu, kjer se je Barcelona ob odsotnosti Neymarja pomerila z Getafejem,  tekma pa se je nekoliko presenetljivo končala brez zadetkov. To pomeni, da ima Real na vrhu zdaj štiri točke prednosti pred Katalonci.

V nedeljo je igral še "slovenski" Atletico. Vratar Jan Oblak jevečerni obračun z Villarrealom  spremljal s klopi za rezervne igralce, aktualni španski prvaki pa so doma klonili pred rumeno podmornico.

Zadnji obračun 15. kroga je potekal v nedeljo, na katerem je Deportivo prišel do zmage nad Elchem.

15. krog španskega prvenstva

ALMERIA - REAL MADRID 1:4 (1:2)
0:1 Isco (34), 1:1 Verza (39), 1:2 Bale (42), 1:3 Ronaldo (81), 1:4 Ronaldo (88)

GETAFE - BARCELONA 0:0

VALENCIA - RAYO VALLECANO 3:0 (3:0)
1:0 Feghouli (13), 2:0 Feghouli (34), 3:0 Piatti (36)

CORDOBA - LEVANTE 0:0

MALAGA - CELTA VIGO 1:0 (1:0)
1:0 Samuel (21)

ESPANYOL - GRANADA 2:1 (1:0)
1:0 Caicedo (34), 1:2 El Arabi (61), 2:1 Stuani (90)