Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 02.05.2015 22:08:58

Visoka zmaga Domžalčanov

Nogometaši Domžal so v 31. krogu Prve lige Telekom Slovenija premagali velenjski Rudar s 4:0 (2:0).

V treh letošnjih medsebojnih tekmah so Domžalčani eno dobili z 1:0, na dveh pa sta se ekipi (0:0, 1:1) razšli brez zmagovalca, kar je obetalo nov izenačen dvoboj. Pod pritiskom so bili gostitelji, ki nujno potrebujejo točke za preboj v evropska tekmovanja. Velenjčani pa so preko Trojan prišli z dodatno samozavestjo, saj so neporaženi že pet tekem zapored, med drugim pa so ugnali tudi državne prvake iz Maribora.

Velenjčani se v Domžale niso prišli braniti. V 4. minuti je imel prvo priložnost Dalibor Radujko, katerega je na desni strani lepo zaposlil Damjan Trifković, nevaren strel z glavo pa je domači vratar Nejc Vidmar mojstrsko ukrotil in preprečil vodstvo gostov. Na drugi strani je po hitrem napadu v 11. minuti prvi zagrozil Matej Podlogar, ki pa neoviran v teku ni dobro zadel žoge. Dobro minuto kasneje se je podobna priložnost izmuznila Klemnu Bolhi, ki je potrdil nevarnost Velenjčanov, saj so bili slednji v uvodu več pri žogi.

Od 22. minute naprej so gostje ostali le z deseterico na igrišču, ko je moral pod prho Denis Klinar, ki je grdo podrl Dejana Trajkovskega in tehtnica se je nagnila na stran Domžal. Domžalčani so iz naslednje prave priložnosti v 29. minuti povedli. Najprej je na desni strani nevarno streljal Aladin Šišić, žoga pa se je od nasprotne vratnice odbila do Rudija Požega Vancaša, ki jo je potisnil v mrežo. Isti igralec je bil nevaren v 37. minuti, a bil nespreten. Žoga se je odbila v kot in napako velenjske obrambe je 2:0 izkoristil Darko Zec. Minuto kasneje Dragan Jelič ni kaznoval napake domačega vratarja Vidmarja. Šišić je bil kar dvakrat nevaren tudi štiri minute pred polčasom.

Izredno priložnost za še višje vodstvo je v 47. minuti zapravil Podlogar. Domžalčani so bili ob številčni premoči še naprej nevarnejši, Velenjčani pa so prežali na priložnost in v 57. minuti je Ivan Firer streljal le nekaj centimetrov mimo vratnice. Velenjčani so bili v nadaljevanju celo podjetnejši in Domžalčani so delovali, kot bi v njihovi vrsti manjkal 11. nogometaš. Večina igre pa je vendarle potekala med obema kazenskima prostoroma. V končnici so gostje plačali davek utrujenosti in v 81. minuti je zmago Domžal dokončno potrdil Benjamin Thomas Morel. Ob izteku je na sila povprečnem srečanju za visoko zmago zadel še Alen Ožbolt.

Domžale - Rudar 4:0 (2:0)

Domžale - Stadion v športnem parku, gledalcev 400, sodniki: Jug (Tolmin), Bensa (Kojsko), Ajdovec Rafael (Kranj).
Strelci: 1:0 Požeg Vancaš (29.), 2:0 Zec (38.), 3:0 Morel (81.), 4:0 Ožbolt (89.).
Domžale: Vidmar, Skubic, Trajkovski, Zec, Korun, Majer, Jelar, Požeg Vancaš, Morel (od 84. Horvat), Šišić (od 58. Črnic), Podlogar (od 72. Ožbolt).
Rudar: Rozman, Knezović, Klinar, Džinić, Krefl (od 46. Jahić), Bolha, Radujko, Trifković, Firer, Babić (od 40. Dedić), Jelić (od 84. Kocić).
Rumeni kartoni: Zec, Šišić, Požeg Vancaš, Črnic; Radujko.
Rdeči karton: Klinar (22.).