Sledi kibernetskega napada na nemško vladajočo ...

Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 12.04.2016 21:14:27

Visoka zmaga Slovenk

Slovenska ženska reprezentanca je na peti kvalifikacijski tekmi za EP 2017 v Lendavi premagala Makedonijo z 8:1 (1:0).

Slovenke, ki so prevladovale v prvem polčasu, je v vodstvo popeljala Tjaša Tibaut v šesti minuti, prednost pa je podvojila Lara Ivanuša v 47. minuti.

Nato pa so Slovenke povsem razbile tekmice, Lara Prašnikar je zadela dvakrat, Barbara Kralj, Tibautova, Evelina Kos in Manja Rogan z bele točke pa po enkrat, za Makedonke je bila uspešna Eli Jakovska.

Za Slovenijo so začele Eva Vamberger, Manja Rogan, Lucija Kos, Anisa Rola, Kristina Erman, Dominika Čonč, Lara Prašnikar, Barbara Kralj, Kaja Eržen, Urška Žganec in Tjaša Tibaut. V drugem delu so priložnost dobile še Lara Ivanuša, Evelina Kos in Maruša Sevšek.

Na EP se bodo uvrstile zmagovalke osmih kvalifikacijskih skupin ter šest najboljših drugouvrščenih reprezentanc. Preostali dve drugouvrščeni ekipi bosta igrali dodatne kvalifikacije. EP bo julija in avgusta 2017 gostila Nizozemska.

Izida:
Belorusija - Islandija      0:5 (0:3)
Slovenija - Makedonija      8:1 (1:0)

Lestvica: 1. Škotska 5 5 0 0 27:2 15 2. Islandija 4 4 0 0 17:0 12 3. Slovenija 5 2 0 3 12:13 6 4. Belorusija 5 1 0 4 2:17 3 5. Makedonija 5 0 0 5 2:32 0