Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

0 29.10.2014 20:05:38

V polfinale še Koper in Celje

Drago Wernig - TAKA
Že včeraj so si Domžalčani v Stožicah zagotovili pokalni polfinale, Mariborčani četrtfinale, na današnjih obračunih pa sta se napredovanja veselila še Koper in Celje.

Danes sta bili na sporedu še dve četrtfinalni srečanji. Na primorskem derbiju so v Kopru gostovali Goričani, ki so branili prednost dveh zadetkov s prvega srečanja. Toda gostitelji so to prednost v rednem delu tekme izničili, kar je pomenilo še dodatnih 30 minut, v katerih pa so bili uspešnejši domači. Sicer je tekmo zaznamovala tudi poškodba kapetana Kopra Ivice Guberca, ki je zelenico zapustil na nosilih. Naj bi šlo za poškodbo gležnja, kako hudo je, pa bodo pokazale nadaljnje preiskave v bolnišnici.

Uvrstitve v polfinale so se danes lahko veselili tudi Celjani. Grofje so večino dela opravili že na Ptuju, kjer so s 3:2 premagali Zavrč, na povratnem obračunu pa so slavili še z 2:1 in se zasluženo pridružili trem najboljšim ekipam. Četrti polfinalist bo znan po dveh obračunih med Krko in Mariborom, termin obeh tekem pa še ni znan.

V TOREK USPEŠNI DOMŽALČANI IN MARIBORČANI
Delovni torek sta odprla vodilni ekipi domačega prvenstva Domžale in Olimpija. Derbi Ljubljanske kotline se je odvil na stadionu v Stožicah, v polfinale pa so zlahka napredovali Domžalčani, ki so vse delo opravili že v prvem polčasu. Po prvi polovici srečanja je na semaforju kazalo že 3:0, globoko v drugem delu igre pa je Olimpiji uspel le kozmetični popravek.

V večernih urah sta se pomerila še Maribor in Radomlje. Šlo je za zaostali dvoboj 2. kroga pokalnega tekmovanja, ki je bil preložen zaradi udejstvovanja vijoličastih v ligi prvakov. To je bilo njuno tretje medsebojno merjenje moči v letošnji sezoni, tudi tokrat pa je šlo zelo tesno, saj so Mariborčani napredovali z zadetkom Luke Zahovića v 25. minuti tekme.

ČETRTFINALE
OLIMPIJA - DOMŽALE
1:3 (0:3) /1:0/
0:1 Korun (8), 0:2 Maksimović (18), 0:3 Zec (41), 1:3 Burgić (82)
(napoved, poročilo)

KOPER - GORICA  4:1 (3:1, 1:1) /1:3/
1:0 Štromajer (30), 1:1 Henty (45, enajstmetrovka), 2:1 Gregorič (57), 3:1 Štulac (92+), 4:1 Pučko (98)

CELJE - ZAVRČ 2:1 (0:1) /3:2/
0:1 Matjašič (39), 1:1 Verbič (47), 2:1 Sunny (70)