Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

liz
0 22.10.2014 19:51:52

Celje in Olimpija uspešna v gosteh

Danes so bile odigrane tri tekme četrtfinala slovenskega pokalnega tekmovanja.

Na Ptuju sta se pomerila Zavrč in Celje, prva polovica dvoboja pa je pripadla nogometašem iz knežjega mesta, ki so slavili s 3:2. S tem so si priigrali lepo izhodišče pred povratno tekmo, ki bo v sredo v Celju.

Gostje so povedli v 17. minuti, ko je bil uspešen Žurej. Malo pred koncem prvega polčasa je izenačil Datković. V 55. minuti je Ahmedi vnovič poskrbel za vodstvo Celja, tega pa je dvajset minut pozneje na 3:1 povišal nigerijski napadalec Omoregie. Le tri minute pozneje je na 2:3 znižal Matjašič in tako poskrbel, da je njegovo moštvo ohranilo nekaj možnosti za napredovanje.

Kot zanimivost lahko omenimo, da so Celjani s to zmago podaljšali svoj niz neporaženosti na zavidljivih petnajst tekem. Od 1. avgusta so namreč v vseh tekmovanjih zbrali devet zmag in šest remijev.

Zadnji poraz so jim zadali Domžalčani, ki so 27. julija v 2. prvenstvenem krogu slavili z 1:0, edini zadetek pa je takrat v 57. minuti dosegel Vancaš Požeg.

Novogoričani so gostili Koper in slavili s 3:1. Mrežo gostov je v 37. minuti načel Majcen. Na začetku drugega polčasa je vodstvo vrtnic podvojil Napoli, v 57. minuti pa je za 3:0 zadel Innocenti. Šest minut pozneje so v polno merili tudi gostje, uspešen je bil Lotrič.

V zadnji tekmi sta se v domžalskem športnem parku pomerila Domžale in Olimpija. Uspešnejši so bili Ljubljančani, ki so slavili z 1:0. Pod edini zadetek se je v 34. minuti podpisal branilec Aris Zarifović, ki je bil po predložku s kota najspretnejši v kazenskem prostoru in žogo z glavo poslal za hrbet Nejca Vidmarja.

PRVE ČETRTFINALNE TEKME
ZAVRČ - CELJE 2:3 (1:1)
0:1 Žurej (17), 1:1 Datković (43), 1:2 Ahmedi (55), 1:3 Omoregie (75), 2:3 Matjašič (78)

GORICA - KOPER 3:1 (1:0)
1:0 Majcen (37), 2:0 Napoli (47), 3:0 Innocenti (57), 3:1 Lotrič (63)

DOMŽALE - OLIMPIJA 0:1 (0:1)
0:1 Zarifović (34)