Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 10.09.2016 18:03:49

Krimovke po zmagi na Kodeljevem le še korak od lige prvakinj

Rokometašice Krima Mercatorja so v polfinalu kvalifikacijskega turnirja za preboj v ligo prvakinj v Ljubljani premagale slovaško zasedbo Iuventa Mihalovce z 28:22 (14:10).

Ljubljanske rokometašice so dobro opravile prvo nalogo na poti proti 22. zaporednemu nastopu v ligi prvakinj. Slovakinje so premagale zelo zanesljivo, vodile so celo tekmo, strelsko pa sta se najbolj izkazali Mirjeta Bajramoska in Polona Barič s po šestimi zadetki. Pri gostjah je bila s petimi najuspešnejša Jevgenija Levčenko.

Krimovke so z zadetkoma Polone Barić in enim Nine Jeriček na uvodu tekme povedle s 3:0, vodstva pa iz rok niso več izpustile. Imele so tudi že šest zadetkov naskoka (10:4), in sicer v 20. minuti, ko je zadela Aneta Benko. Slovakinje so sicer približale, a le na tri gole, polčas pa končale s štirimi goli minusa.

V uvodu drugega polčasa so krimovke dobro zaigrale v obrambi in tekmic dolgo niso pustile do novega zadetka. Na drugi strani so jih same dosegle tri zapovrstjo in v 35. minuti povedle s 17:10. Ko je Benkova v 43. minuti zadela za 21:13, je bil zmagovalec znan

Finalna tekma z italijanskim Indecom Conversanom se bo jutri začela ob 17.00, tekma za tretje mesto bo tri ure prej.

Značke: krim, liga-prvakinj