Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 14.10.2023 19:03:32

Novomeščani prepričljivi na evropski premieri v Estoniji

Rokometaši Krke so na prvi tekmi drugega kroga evropskega pokala v Estoniji premagali Viljandi z 32:23 (14:15). Povratna tekma bo 21. oktobra v Novem mestu.

* Športna dvorana, gledalcev 450, sodnika: Fremstad in Jorstad (oba Norveška).
* Viljandi: Ots, Parik, A. Pertelson 4, Koovit, Soomets, Heinla, Drogin 2, Varik 2, Koks 6 (2), Maasalu 3, Braun, Basarab 1, Liinsoo 1, Varik, J. Pertelson 1, Voika 3.
* Krka: Rauh, Blaževič, Bradeško, Avsec 4, Majstorović, L. Rašo 3, Vukić 7 (1), Stanojević, D. Rašo 2, Zajc 2, Nikolić 7 (2), Lavrič, Kukman 3, Matko 1, Horvat 3.
* Sedemmetrovke: Viljandi 2 (2), Krka 4 (3).
* Izključitve: Viljandi 10, Krka 8 minut.
* Rdeči karton: /.

Dobre predstave dolenjskih rokometašev v minuli domači sezoni so bile nagrajene z nastopom v evropskem pokalu. Novomeška ekipa je odlično opravila svojo nalogo na premierni mednarodni tekmi v zgodovini kluba, v estonskem mestu Viljandi je zmagala za devet golov in ima lepo izhodišče pred povratno tekmo v dvorani Marof.

Tekma v južni Estoniji se ni začela po željah dolenjskih rokometašev, ki so v 12. minuti zaostali za tri gole (4:7). Nato pa so izbranci Mirka Skoka le povezali niti svoje igre, med 13. in 15. minuto so naredili delni izid 4:1 in izenačili na 8:8.

Do konca polčasa je bila tekma povsem enakovredna, v začetku drugega dela pa so na igrišču zagospodarili rokometaši iz Novega mesta in po golu Marka Nikolića v 38. minuti povedli z 20:16. Do zadnjega zvoka sirene so igrali zbrano in zavzeto, njihova najvišja prednost pa je znašala deset golov v končnici dvoboja (32:22).

Pri Krki sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Marko Nikolić in Vojislav Vukić. Oba sta dosegla po sedem golov, medtem ko je vratar Jure Blaževič ubranil 11 strelov.