Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 03.02.2024 20:47:23

Krim doma klonil proti Dankam

alesfevzer.com
Rokometašice Krima Mercatorja so v 12. krogu lige prvakinj doma izgubile proti danskemu Ikastu z 28:34 (15:18). Ljubljanska ekipa se bo v naslednjem krogu čez teden dni v gosteh pomerila z danskim Esbjergom.

* Dvorana Stožice, gledalcev 4730, sodnici: Antić in Jakovljević (obe Srbija).
* Krim Mercator: Arenhart, Vojnovič, Radičević 4 (1), Stanko 3, Pineau, Mavsar 3, Spreitzer, Dmitrijeva 4, Klemenčič, Varagić 1 (1), Ngombele 2, Lazović 6, Brnović 2, Rosiak, Abina 1, Grbić 2.
* Ikast: Schjött, Austmo Pedersen, Skogrand, Böhme 1, Iversen 1, Lindqvist 1, Friis 6, Austmo Pedersen, Petersen 1, Lykkegaard 2, Hansen, Bakkerud 6, Mortensen, Jerabkova 11 (2), Hougaard 5.
* Sedemmetrovke: Krim Mercator 4 (2), Ikast 2 (2).
* Izključitve: Krim Mercator 6, Ikast 8 minut.
* Rdeči karton: /.

Ljubljanska ekipa v Stožicah ni bila kos v minuli sezoni tretjeuvrščeni zasedbi danskega prvenstva in zmagovalki evropskega pokala, po moči drugega najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini.

Krimovke so po nepopolnem 12. krogu z 11 točkami na petem mestu v skupini B. V vodstvu sta francoski Metz in danski Esbjerg z 18, Ikast jih ima 17, norveški Vipers Kristiansand 13, madžarski Ferencvaros je zbral osem, romunski Rapid iz Bukarešte sedem, poljski Lubin pa je brez točk.

Najboljši ekipi iz skupine B se bosta neposredno uvrstili v četrtfinale, ekipe od tretjega do šestega mesta pa čakata dodatni tekmi za preboj med osem s tekmicami iz skupine A.

Ljubljanska ekipa se bo po gostovanju na Danskem 10. februarja v zadnjem krogu doma pomerila z Lubinom. Slovensko-poljski obračun bo 17. februarja.

Izbranke domačega trenerja Dragana Adžića v začetku niso našle recepta za igro Ikasta. V njihovi igri ni bilo prave energije, kar so rokometašice iz Hamletove dežele izkoristile in jim že po dvajsetih minutah ušle na tri gole (8:11).

Črnogorski strokovnjak je v prvi polovici opravil številne kadrovske menjave in iskal najbolj razpoložene igralke, a jih ni našel. V 28. minuti so prvič zaostale za štiri (13:17), na polčasu pa za tri gole (15:18).

V začetku druge polovice tekme se je prepad med ekipe še bolj povečal, v 37. minuti je primanjkljaj v zadetkih narasel na sedem (16:23).

Ljubljančanke so nato le strnile vrste, v naslednjih šestih minutah so naredile delni izid 6:1 in več kot prepolovile visok zaostanek (22:24). Tekma je bila ponovno odprta, sploh po zadetku Rusinje Darje Dmitrijeve, ki je v 48. minuti znižala na 25:26.

Ljubljančanke so v prelomnih trenutkih dvoboja znova izgubile rdečo nit v svoji igri, Danke so jim po delnem izidu 5:0 v 52. minuti ušle na šest golov (25:31), na koncu pa tudi osvojile Stožice.

V ljubljanski ekipi je bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Barbara Lazović s šestimi goli, Jovanka Radičević in Darja Dmitrijeva sta dosegli po štiri zadetke.