Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

ru
0 26.09.2015 22:07:12

Prva zmaga Maribora

V četrtem prvenstvenem krogu 1. NLB Leasing brez presenečenj.

Rokometaši Gorenja so v 4. kroga 1. NLB Leasing lige premagali Dobovo s 33:20 (15:9). Velenjčani so brez posebnih težav na svoj račun vpisali še četrti par točk in se po številu točk izenačili z vodilnimi Celjani in Koprčani.

Mariborčani so porazno začeli sezono. V preteklem prvenstvu tretjeuvrščena ekipa je zmagala šele prvič, Sevnico je ugnala s 30:22 (17:11). V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Darko Cingesar s sedmimi in Aleksander Špende s šestimi zadetki, v gostujoči pa je bil strelsko najbolj razpoložen Jure Gorenjak s šestimi goli.

Trimo Trebnje je z 29:28 (14:15) premagalo Riko Ribnico. Osrednja tekma kroga je bila po pričakovanju zelo napeta in izenačena do zadnjega zvoka sirene. V 50. minuti je kazalo na zmago gostov, ki so si priigrali tri gole prednosti (27:24), a gostitelji se s tem niso strinjali. Le pet minut kasneje so tekmo postavili v začetno izhodišče (27:27), dve minuti zatem pa celo povišali na 28:27. Ribnica je minuto pozneje končno prekinila kar osemminutni strelski post, v izjemno dramatični končnici pa je bilo vendarle več preudarnosti na strani domačih rokometašev, predvsem pa so v prelomnih trenutkih dvoboja naredili delni izid 6:1. Pri domačih je s 13 zadetki prednjačil Rok Skol, pri gostih jih je šest prispeval Patrik Leban.

Ormožani so po pričakovanjih osvojili ves izkupiček v Slovenj Gradcu, bilo je 29:33 (14:21). Izenačen uvod je obetal zanimiv dvoboj, nato pa so gostje hitro povedli z 9:5 in 12:6 ter potrdili namero, da so se na pot odpravili po obe točki. Do menjave strani se je razlika povečala še za gol. V drugem delu so gostitelji uprizorili lov na zmago in pri 26:26 nekoliko presenetljivo izenačili. Sledil je nerazumljiv padec v igri, delni izid 5:1 za goste in tekma je bila odločena.

Koper je sanjsko odprl sezono. Povratnik v družbi najboljših je nanizal že četrto zmago, po trebanjskemu Trimu, Slovenj Gradcu in Urbanscapu Loki je na kolena položil še ljubljanski Slovan, ki ga je premagal s 37:26 (21:15). Začetek v Bonifiki pa je vendarle minil v luči presenečenja, saj so gostje nepričakovano povedli s 3:1 in v peti minuti celo s 5:2. Začetno vodstvo rokometašev iz prestolnice je bilo dovolj velika podlaga, da je bila tekma vsaj 20 minut izenačena. Sledil je delni izid 6:0, štirikrat je zadel Žiga Smolnik, s katerim so domači povedli s 14:9 in do polčasa prednost še povečali. V drugem delu je prednost še narasla, v 53. minuti prvič na deset dolov, v 56. pa na rekordnih 12 golov - 35:23 .