ru
ru
0 14.11.2015 22:24:04

1. NLB Leasing liga: Maribor slavil v Trebnjem

Mariborski rokometaši so zmago nad Celjem Pivovarno Laško v prejšnjem krogu potrdili na gostovanju v Trebnjem, kjer so slavili s 26:20 (11:9).

Štajerci so gostovanje v vročem Trebnjem začeli dobro. V osmi minuti so vodili z 4:1, štajerski voz je v teh trenutkih vlekel Tine Poklar, ki je zadel tretji, četrti in peti gol svoje ekipe za 5:2. V 23. minuti so vijoličasti povedli za štiri gole (9:5), po treh zaporednih golih domačinov pa je Klemen Sašek poskrbel za 8:9 v 28. minuti. Grega Jamnik je svoje soigralce spet popeljal do +2, po minuti odmora Trebanjcev je Matic Kotar znižal na 9:10, tik pred polčasom pa je Hrastnik zadel za 11:9 po 30 minutah.

Štajerci so drugi polčasi odprli z dvema goloma, nato pa prednost hitro povečali na 20:15. Trimo je počasi začel topiti zaostanek, v 52. in 53. minuti je bil uspešen Luka Florjančič za 20:21. Odgovorila sta Verdinek in Jamnik, sledil jima je še Ante Kaleb, v 58. minuti je domači poizkusili še z minuto odmora, vendar je po njej zadel Verdinek in dokončno odločil zmagovalca.

Pri Mariborčanih se je s šestimi goli izkazal Jamnik, Kaleb in Poklar sta jih prispevala po pet, toliko sta jih pri Trebanjcih dala tudi Rok Skol in Tevž Grandovec.

Trebanjce naslednja tekma čaka v sredo proti Celju, Maribor bo na isti dan igral v Slovenj Gradcu.

Trimo Trebnje - Maribor Branik 20:26 (9:11)
* Dvorana OŠ, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Leskovec (Celje).
* Trimo Trebnje: Djurdjevič, Florjančič 4 (1), Murčehajič, Vencelj, Skol 5 (2), Kotar 4, Sušin, Sašek 2, Pernovšek, M. Grandovec, Mlakar, T. Grandovec 5, Mikec, Brana, Urbič.
* Maribor Branik: Cingesar 1, Žmavc, Kaleb 5, Špelić, Jamnik 6, Poklar 5, Čudič, Mijušković, Hrastnik 4, Fidel, Špende 2, Verdinek 2, Čagalj, Štumpfl, Mišković 1, Kastelic.
* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 3 (3), Maribor Branik 2 (0).
* Izključitve: Trimo Trebnje 0, Maribor Branik 2 minuti.