Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

doncic slacilnica Ekipa24.si

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

0 27.02.2016 21:27:46

Zmaga Maribora v Izoli, uspešni še Trebanjci in Ormožani

Končan je 19. krog prve rokometne lige. Zmage se je v slovenskem primorju veselil Maribor. Uspešni so bili še Trebanjci, Ormožani in rokometaši Krke.

Istrabenz Plini Izola - Maribor Branik 21:26 (14:13)

Rokometaši Maribor Branika so v 19. krogu 1. NLB Leasing lige v gosteh premagali domačo ekipo Istrabenz Plini Izolo s 26:21 (13:14). Rokometaši iz Izole so s serijo porazov zašli v nevarne vode, vendar je bilo težko pričakovati, da bi točke v boju za obstanek osvojili proti gostom iz Maribora, še zlasti zato, ker si še niso zagotovili nastopa v ligi za prvaka. Po prvem polčasu je bila prednost na strani domače ekipe, v drugi pa je le prišla do izraza večja kakovost varovancev Slavka Ivezića, ki so prišli do 12. zmage v letošnjem državnem prvenstvu in se s točkami izenačili s Koprčani na tretjem mestu.

Izredno motivirani domačini so dobro začeli dvoboj z Mariborčani, v deseti minuti so z dvema zaporednima goloma Elvina Čosića prvič na tekmi povedli z dvema goloma prednosti (6:4), v 16. minuti pa je Andraž Velkavrh izkoristil prednost igralca več, izključen je bil Tine Poklar in Izolčani so povedli 9:6. V gostujoči ekipi se je razigral Nikola Špelić, ki je zadel štirikrat zapored, za izenačenje na 12:12 pa je v 26. minuti poskrbel Kristian Bećiri. Vseeno so z golom prednosti na odmor odšli domačini.

Z golom Čosića so domačini na začetku drugega polčasa gostom še enkrat pobegnili na dva gola prednosti, sledilo pa je obdobje boljše igre mariborske ekipe. Tadej Sok je izenačil na 15:15, Gašper Hrastnik pa je v 34. minuti goste prvič na tekmo popeljal do vodstva (16:15), ki ga do konca tekme niso več izpustili iz rok. Tri minute pozneje je v polno zadel Matic Verdinek za 19:16. Z novim golom Verdineka so 12 minut pred koncem tekme Mariborčani domačinom pobegnili na 21:17. V 51. minuti je Čosić Izolčane sicer še pripeljal do dveh golov zaostanka (19:21), vendar so gostje odgovorili s tremi zaporednimi goli in prišli do zanesljive zmage.

S sedmimi goli je bil najbolj učinkovit igralec domače ekipe Elvin Čosić, ki ob tem ni zgrešil iz igre, pet jih je dal Peter Božič, pri gostih je šest golov dal Nikola Špelić, enega manj pa Matic Verdinek. V 20. krogu bodo Izolčani že v sredo gostovali v Celju, Mariborčani pa bodo v petek doma igrali z Dobovo.

Sevnica - Trimo Trebnje 21:33 (11:17)

Rokometaši Sevnice so v 19. krogu 1. NLB Leasing lige izgubili proti trebanjskemu Trimu z 21:33 (11:17). Zadnjeuvrščeni Sevničani ostajajo pri vsega dveh zmagah v sezoni. Tokrat niso bili kos Trebanjcem. Ti imajo na devetem mestu še nekaj upanja za preboj med prvo šesterico, ki bo po koncu rednega dela (po 26. krogih) odločala o naslovu prvaka.

Sevničani so vodili le dvakrat na tekmi, in sicer pri 5:4 in 6:5. Zatem pa je bilo bolj ali manj vse po željah Trebanjcev. Ti so med 27. minuto, ko so domači vzeli minuto odmora, in koncem polčasa naredili delni izid 4:1 in povedli s 17:11. V drugem polčasu so brez težav držali zanesljivo prednost oziroma jo še povečevali (21:14, 25:15), tako da je bil zmagovalec znan že precej pred iztekom 60 minut. V 52. minuti je Uroš Udovič zadel za 29:18, za najvišjo prednost na tekmi pa sta poskrbela Miloš Djurdjević v 59. in Luka Florjančič v 60. minuti, ko sta zadela za 32:20 in 33:21.

Pri domačih je bil s sedmimi zadetki najboljši strelec Luka Cigler, pri gostih je Uroš Udovič zadel devetkrat, Djurdjević pa sedemkrat. Sevnica bo v 20. krogu prihodnjo soboto gostovala v Slovenj Gradcu, Trimo pa bo gostil Gorenje.

Dobova - Urbanscape Loka 26:22 (11:12)

Rokometaši Dobove so v 19. krogu 1. NLB Leasing lige premagali Urbanscape Loko s 26:22 (11:12). Rokometaši Dobove so pred domačimi gledalci vknjižili drugi par točk po vrsti, s katerima so se utrdili na 10. mestu, Urbanscape Loka pa je po dveh zaporednih zmagah prvič izgubila in še to nekoliko presenetljivo, saj je bila po 18 krogih četrta.

Domačini so na začetku tekme povedli z dvema goloma Adama Seferovića, toda sledili so trije zaporedni goli gostov, dva je dal Jure Dolenec. Toda z enako serijo so odgovorili Dobovčani, s tremi goli so vodili v 17. minuti, ko je bilo 8:5, dve minuti kasneje pa je bilo 8:7, kar je domače prisililo v minuto odmora. Pet minut pred koncem prvega polčasa je semafor kazal 10:10, pred odhodom na veliki odmor pa so si gol prednost priigrali igralci Urbanscapa Loke.

Vodstvo gostov je trajalo do 38. minute (15:14), domači pa so s tremi goli prišli v rezultatsko prednost. V 54. minuti je Dobova povedla z 22:19, v 57. s 23:19, za Urbanscape Loko pa je bilo vse manj upanja. Mario Cingesar je sicer hitro znižal, toda na drugi strani igrišča je Luka Koprivc zadel za 24:20, nato v 59. minuti še Adam Seferović za 25:20 in zmagovalec je bil odločen. Prvi strelec tekme je bil Luka Koprivc z osmimi goli, šestkrat je zadel Mario Cingesar. Dobovo tekma 20. kroga čaka v petek, ko bo gostovala v Mariboru, Urbanscape Loka bo dan kasneje gostila Jeruzalem Ormož.

Jeruzalem Ormož - Slovan 34:26 (21:13)

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v 19. krogu Prve NLB Leasing lige premagali Slovan s 34:26 (21:13). Moštvo Jeruzalema Ormoža je upravičilo vlogo favorita v dvoboju z doslej predzadnjo ekipo lige Slovanom. Ta je le kratek čas mešal štrene gostiteljem, ki so že v prvih 30 minutah odločili zmagovalca. Za gostitelje je to enajsta zmaga v sezoni. Ta jih ohranja v boju za preboj med prvo šesterico, ki bo igrala za naslov prvaka. Slovan pa je vpisal 15. poraz.

Potem ko je Slovan še držal korak do osme minute in izida 4:4, pa je nato domača zasedba dvignila ritem in začela povečevati prednost. V naslednjih desetih minutah so gostitelji naredili delni izid 11:2 in pobegnili na 15:6. V 20. minuti je Gal Cirar zadel za prvo vodstvo z desetimi zadetki razlike 17:7, na glavni odmor pa so domačini nesli osem zadetkov zaloge.

V drugem polčasu so Ormožani hitro prišli do izenačenja najvišje prednosti, v 44. minuti pa je Tilen Kosi s sedemmetrovke zadel že za 27:16. Enajst zadetkov prednosti je bila tudi najvišja razlika na dvoboju, na katerem je pri domačih z osmimi zadetki izstopal Rok Žuran, pri gostih pa je sedem golov dosegel Peter Krivic. Jeruzalem Ormož bo v 20. krogu prihodnjo soboto gostoval pri Urbanscape Loki, Slovan pa bo dan prej gostil Ribnico.

Krka - Slovenj Gradec 2011 36:29 (18:13)

Novo mesto, 27. februarja - Rokometaši Krke so v 19. krogu 1. NLB Leasing lige doma premagali Slovenj Gradec 2011 s 36:29 (18:13). Rokometaši Krke so petkovi zmagi Ribničanov na tekmi s Koprčani v boju za šesto mesto, ki prinaša uvrstitev v ligo za prvaka, nujno potrebovali točki, da bi na šestem mestu prehiteli ekipo iz Ribnice. Glede na le sedem osvojenih točk gostov iz Slovenj Gradca v dozdajšnjih 18 tekmah so bili domači rokometaši seveda v vlogi favoritov, kar pa so morali potrditi tudi na igrišču.

Začetek tekme je pripadel gostom, ki so z goli Jake Malusa v peti minuti vodili s 4:3, z delnim izidom 3:0 pa so Novomeščani le dve minuti pozneje prvič na tekmi povedli z dvema goloma prednosti. Uroš Štumpfl je v 11. minuti izid še zadnjič izenačil na 7:7, po minuti odmora domačega trenerja Mirka Skoka pa so krkaši počasi, a zanesljivo prišli do izdatnejše prednosti. V 21. minuti je Grega Okleščen spet poskrbel za tri gole prednosti (13:10), v zadnji minuti pa so domačini dosegli kar tri gole in na odmor odšli z vodstvom 18:13.

V drugem polčasu so Novomeščani brez večjih težav držali visoko prednost, ki so jo v 38. minuti z golom Leona Raša povečali na osem golov (24:16). Čeprav se gostje še niso popolnoma sprijaznili s porazom, se na manj kot šest golov zaostanka domači ekipi niso uspeli približati. Ko je David Kovačič v 49. minuti zadel za 30:22, je bila tekma odločena. Največ golov za domačo ekipo, devet, sta dosegla Jan Jurečič in Jernej Papež, ki sta iz igre zgrešila le po en strel, devetkrat je bil uspešen tudi Jaka Malus na strani Slovenj Gradca 2011. Krka bo v prihodnjem krogu čez teden dni gostovala v Kopru, Slovenj Gradec pa bo doma igral s Sevnico.