3.000 hektarjev v roke Hrvatov: kaj vse je čudno ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

ekipa ilek stuhec Ekipa24.si

Kaj je narobe? Slovenci bežijo v tujino! Jih doma...

0 30.04.2016 21:38:03

Ribničani razbili Mariborčane

Ribniški rokometaši v končnici prvenstva nadaljujejo z nizom presenečenj. V 2. krogu 1. NLB leasing lige za prvaka so premagali Maribor Branik 28:19 (16:8).

Potem, ko so v prejšnjem tednu presenetili Celjane in jim doma odščipnili točko, so tokrat v svoji dvorani visoko premagali še favorizirane Mariborčane, ki so že v prejšnjem krogu le s težavo odpravili ekipo iz Škofje Loke.

Tekma s pivovarji je rokometašem iz dežele suhe robe očitno dala samozavest in Dolenjci so že v uvodu z vodstvom s 5:0 napovedali končnega zmagovalca. Štajerci razlike niso uspeli znižati, še več, ta se je do polčasa povečala na osem golov.

V drugem delu gostje nikakor niso našli načina, da bi resneje ogrozili vodstvo domačih, sredi polčasa so se sicer približali na -5 (21:16), a bili daleč od morebitnega preobrata. Neustavljiva v domači vrsti sta bila tokrat predvsem Patrik Leban in Jan Grebenc.

Prihodnji teden bodo Ribničani tretji zaporedni uspeh lovili v dvoboju s Koprom, Mariborčane pa čaka trd dvoboj z Velenjčani.

Riko Ribnica - Maribor Branik 28:19 (16:8)
* Športna dvorana, gledalcev 300, sodnika: Smolko (Sv. Jurij pri Ščavnici) in Backovič (Ljubljana).
* Riko Ribnica: Leban 9, Fink 4, Celminš, Grebenc 7, Knavs, Henigman, Skušek 4 (2), Pucelj 2, Petek, Nosan 2, Klarič, Kljun, Perovšek, Benčina, Atanasov, Košmrlj.
* Maribor Branik: Cingesar, Žmavc, Kaleb, Špelić 2, Jamnik 2, Poklar 1, Čudič, Sok 3 (2), Belošević, Hrastnik 5 (1), Fidel 2, Brajović 2, Čagalj, Kočar, Bećiri 2, Kasstelic.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 3 (2), Maribor Branik 3 (3).
* Izključitve: Riko Ribnica 4 minute, Maribor Branik 4.