doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 13.05.2017 21:57:43

Gorenje Velenje - Krka 31:28 (16:13)

Rokometaši velenjskega Gorenja so 7. krogu končnice za prvaka lige NLB premagali novomeško Krko z 31:28 (16:13).

* Rdeča dvorana, gledalcev 300, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Kozina).
* Gorenje Velenje: Baznik, Ferlin, Zaponšek, Cehte 5, Medved 6 (1), Haseljić, Tajnik, Stojnić 1, Toskić 4, Mitrović 3, Potočnik 3, Golčar, Mazej, Gams 1, Nosan, Brumen 8 (6).
* Krka: Nunčič, Tomić, L. Rašo 4, Jurečič 3, Lavrič, Didovič 3, Okleščen 6, Furdi 1, Pršina, Irman 3, Jakše 3, D. Rašo, Bezgovšek, Matko 5 (5), Klobčar.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 7 (7), Krka 5 (5).
* Izključitve: Gorenje Velenje 10, Krka 8 minut.
* Rdeči karton: /.

Velenjčani so pred krajšim premorom - zavoljo obveznosti slovenske izbrane vrste v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo prihodnje leto na Hrvaškem - doživeli hladno prho in ostali brez dragocenih točk v Ribnici. Tokrat so v Rdeči dvorani vpisali peto zmago, na kolena pa so z nekaj težavami položili Novomeščane, sicer zadnjeuvrščene v skupini za prvaka.

Gostitelji so medlo začeli in po trinajstih minutah igre zaostajali za dva gola (6:8). Predramila jih je šele minuta odmora domačega trenerja Boruta Plaskana, po njej so namreč zaigrali veliko bolje in tri minute kasneje izenačili na 6:6. Do konca polčasa so prevladovali na igrišču, nekajkrat pa so si priigrali tri gole prednosti (14:11, 15:12 in 16:13).

Velenjčani v drugi polovici tekme niso blesteli, a so si v šesti minuti nadaljevanja priigrali štiri gole prednosti (19:15), zalogo pa navzlic številnim nihanjem v svoji igre zadržali do konca dvoboja, čeravno so jim Dolenjci vseskozi dihali za ovratnik in se jim slabi dve minuti pred koncem tekme približali na gol zaostanka (28:29).

V domači ekipi je bil strelsko najbolj razpoložen Matjaž Brumen z osmimi, v gostujoči pa Grega Okleščen s šestimi goli.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 19. maja, gostovala v Škofji Loki, novomeška pa bo dan kasneje gostila Riko Ribnico.

Značke: rokomet, dp