Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

ru
ru
0 31.01.2016 17:59:17

Hrvatom bron, Slovenci z Norvežani za SP v Franciji 2017

Hrvaška moška rokometna reprezentanca je po današnji zmagi nad Norveško z 31:24 (15:11) osvojila bronasto kolajno na letošnjem evropskem prvenstvu na Poljskem. To pomeni, da se bo Slovenija v junijskih dodatnih kvalifikacijskih tekmah za nastop na svetovnem prvenstvu prihodnje leto v Franciji pomerila z Norveško.

Prva tekma dodatnih kvalifikacij za SP bo med 10. in 12. junijem v Sloveniji, povratna pa med 14. in 16. junijem na Norveškem.

Veliki finale evropskega prvenstva med Nemčijo in Španijo se bo v krakovski Tauron Areni danes pričel ob 17.30.

Norveška - Hrvaška 24:31 (11:15)
* Tauron Arena, gledalcev 12.500, sodnika: Načevski in Nikolov (oba Makedonija).
* Norveška: Erevik, Christensen, Sagosen 5, Kristensen, Hykkerud 3, Myrhol 3, Overby, Mamelund, Tonnesen 1, Jondal 4, Bjornsen 3, Lindboe, Gullerud, O'Sullivan, Reinkind 2, Hansen 3.
* Hrvaška: Stevanović, Alilović, Marić 4, Duvnjak 6, Kopljar 1, Gojun, Horvat 8 (3), Karačić 2, Kozina 2, Štrlek 4 (1), Čupić, Kovačević, Mamić 1, Šebetić, Slišković 3, Cindrić.
* Sedemmetrovke: Norveška 2 (0), Hrvaška 6 (4).
* Izključitve: Norveška 10, Hrvaška 8 minut.
* Rdeči karton: Gojun (51.).

Hrvaška je osvojila svojo peto kolajno na evropskih prvenstvih. Po odličjih srebrnega leska na Norveškem 2008 in dve leti kasneje v Avstriji je po Portugalski 1994 in Srbiji 2012 na letošnjem sklepnem turnirju na Poljskem osvojila svojo tretjo bronasto medaljo, hkrati pa si zagotovila nastop na svetovnem prvenstvu prihodnje leto v Franciji.