Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

ru
0 05.10.2016 22:31:15

Izgubile na Ptuju

fb
Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na pripravljalni tekmi na Ptuju izgubila proti Češki s 27:30 (11:15).

Slovenske rokometašice bodo v tednu Evropske rokometne zveze (EHF) igrale kar štiri tekme s Čehinjami in Madžarkami. Na prvi pripravljalni tekmi na Ptuju so morale priznati premoč Čehinjam, druga medsebojna tekma pa bo v tukajšnjem Ljudskem vrtu na sporedu v četrtek ob 18. uri.

Izbranke slovenskega selektorja Uroša Bregarja so slabo odprle tekmo, po zaostanku 0:3 pa so vendarle zaigrale bolj resno in odgovorno ter sredi polčasa povišale na 7:5. V nadaljevanju niso zadržale tega ritma, Čehinje so počasi začele prevzemati nadzor na parketu in jim na polčasu ušle za štiri gole (11:15). V začetku drugega polčasa se je razlika med tekmicama še poglobila, po zaostanku devetih golov (16:25) pa je bilo jasno, da bodo gostiteljice ostale praznih rok.

V slovenski reprezentanci je bila najbolj učinkovita Tjaša Stanko s petimi goli, zadetek manj so dosegle prispevale Tamara Mavsar, Barbara Lazović in Maja Užmah Šon.

Slovenija - Češka 27:30 (11:15)
Ptuj - Dvorana Ljudski vrt, sodnika: Romih in Kržan (oba Slovenija).
Slovenija: Stefanišin, Marinček, Zec, Stanko 5 (1), Ferfolja, Krhlikar 1, Gros 3, Krajnc 1, Jeriček, Čerenjak 2, Ahlin, Rebolj, Panger, Mavsar 4 (2), Lazović 4, Amon, Irman 2, Barič 1, Užmah Šon 4.
Češka: Müllnerova, Konečna, Satrapova, Knedlikova 3, Galuškova 4, Salčakova 3, Ručkova 4, Ryšavkova 1, Hrbkova 2, Kordovska 1, Luzumova 3, Mala 1, Jeradkova 4, Adamkova 4, Marčikova.
Sedemmetrovke: Slovenija 4 (3), Češka 1 (1).
Izključitve: Slovenija -, Češka - minut.

Značke: slovenija, češka