Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 17.04.2016 19:56:36

Skupno devetnajstič in petič zapored

Rokometaši Celja devetnajstič pokalni prvaki Slovenije.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so zmagovalci pokalnega tekmovanja Slovenije. V finalu zaključnega turnirja v Ribnici so premagali Koper 2013 z 38:25 (19:9). Za Celjane je to devetnajsta pokalna lovorika in peta zapored.

V tekmi za tretje mesto je Riko Ribnica po podaljšku premagala Trimo Trebnje s 35:29.

Celje PL - Koper 38:25 (19:9)

Ribnica - Športna dvorana, gledalcev 750, sodnika: Backovič, Nahtigal (oba Ljubljana).
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Blagotinšek 2, Malus 3, Babarskas 2, Janc 10, Razgor 1, Marguč 3, Kunst 1 (1), Poteko 1, Gajić, Zarabec 2, Kodrin 5, Fižuleto 2, Dobelšek, Mlakar 7, Žvižej 2 (2).
* Koper 2013: Ponikvar, Dolenc, Grzentić 2, Vlah 3, Krečič 1, Matijašević 2 (1), Gašperšič 1, Kocjančič, Vran, Moljk, Gorela 5, Rapotec 1, Smolnik 3 (2), Sokolič 3, Marić 1, Bratkovič 3.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (5), Koper 2013 3 (4).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 12, Koper 2013 16 minut.
* Rdeči karton: Blagotinšek (52.).

Celjani so do naslova prišli zasluženo in pričakovano, pravzaprav že dolgo časa niso imeli tako enostavne naloge na poti do lovorike. Svojega najresnejšega tekmeca, velenjski Gorenje, s katerim bosta prihodnjo sezono igrala v ligi Seha, so se otresli v osmini finala. Tako jim je na zaključnem turnirja ostala Ribnica, proti kateri so se v polfinalu morali boriti do zadnjih sekund, ter v finalu še mlada zasedba iz Kopra.

Branko Tamše, trener Celja: "Vsaka tekma in vsak naslov je posebna stran v knjig in zelo sem vesel, da smo skupaj uspeli izpolniti še eno. Vsem igralcem in ostalim v klubu čestitam za težko borbo tekom cele sezone, v kateri smo imeli težke prepreke, tudi Gorenje Velenje ter v polfinalu Riko Ribnico na domačem terenu. V finalu smo igrali bolje, z več navdiha, bolje v obrambi in mislim, da smo ta pokal osvojili zasluženo."

Zoran Jovičić, trener Kopra: "Drugo mesto v moškem pokalu je za naš klub gromozanski uspeh. Naša ekipa je zbrana s par ulic v Kopru, rokometaši Celja Pivovarne Laško pa so smetana Slovenije, zbrana iz vsepovsod, tako da je razlika v izkušnjah in fizični moči očitna. Poraz je pričakovan, na nas pa je, da treniramo, upamo, da naša ekipa ostane dalj časa skupaj in da mogoče čez tri ali štiri leta Celjane tudi premagamo."

Primorci tekme niso odigrali s pravim žarom in voljo, od samega začetka tekme je delovalo, kot da so vdani v usodo in prepričani, da velikega favorita ne morejo presenetiti. Korak so držali uvodnih petnajst minut (7:6), nato pa so varovanci trenerja Branka Tamšeta dodali plin svoji igri in v naslednjih desetih minutah rešili vprašanje zmagovalca. Naredili so delni izid 8:0 in na odmor odšli s prednostjo desetih zadetkov.

V nadaljevanju je bil slika podobna. Koprčani so se upirali, dokler so imeli moč (21:14), ko pa je Celje zaigralo malce hitreje in bolj čvrsto v obrambi, je razlika znova poskočila. Prvaki so do končne prednosti trinajstih zadetkov prišli v zadnjih minutah.

Za najboljšega igralca finalnega turnirja je bil izbran Miha Zarabec (Celje Pivovarna Laško), njegov soigralec Blaž Janc je bil prvi strelec turnirja, najboljši vratar pa je postal Jošt Perovšek (Riko Ribnica).