irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 02.08.2015 20:31:07

Preobrat na Portovalu za zmago gostov

Nogometaši novomeške Krke so v 3. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Gorici z 1:2 (1:1).

Novogoričani so kljub vsem težavam sestavili spodobno ekipo, ki že nakazuje, da lahko marsikomu zagreni življenje. Po porazu v Ljubljani so premagali Rudar, tokrat pa še Krko v gosteh in imajo že šest točk ter so tik pod vrhom lestvice. Na drugi strani je Krka pri zmagi, porazu in neodločenem izidu.

Novomeščani in Novogoričani so v prvem polčasu pokazali kar dinamično predstavo. Domači so nekoliko konkretneje začeli in si priigrali nekaj polpriložnosti, eden nevarnejših strelov pa je bil tisti Denisa Mojstroviča v 24. minuti z 20 metrov. V tem obdobju so tudi Primorci prišli do svojih obetavnih akcij, ki pa so se končale s preslabimi streli.

krka gorica

V 31. minuti pa so gostitelji povedli, potem ko je Josip Fuček v kazenskem prostoru iz obrata premagal gostujočega vratarja. Žoga se je od tal odbila čez Sorčana in od okvira gola v mrežo. Deset minut pozneje so domači še enkrat zatresli mrežo, a iz prepovedanega položaja, minuto zatem pa je na drugi strani razigrani Amel Džuzdanović prišel sam pred vratarja Krke in ga z desetih metrov premagal za 1:1.

Gosti iz Nove Gorice so povedli v 53. minuti, ko je Matija Širok prišel do odbite žoge in s 25 metrov mojstrsko zadel za 2:1. Tako Novogoričani kot Novomeščani so nato prišli še do nekaj zaključnih strelov, enega nevarnejših je v 83. minuti sprožil Leo Ejup, Sorčan pa se je izkazal. Že pred tem pa je Krka na igrišču ostala le z deseterico, saj je neposredni rdeči karton dobil Jamilu Collins zaradi prekrška nad Alenom Joganom.

krka gorica

Krka - Gorica 1:2 (1:1)

*Stadion Portoval, gledalcev 400, sodniki: Skomina (Koper), Vukan (Gornja Radgona) in Rojko (Logatec).
* Strelci: 1:0 Fuček (31.), 1:1 Džuzdanović (42.), 1:2 Širok (53.).
* Krka: Mitrović, Collins, Ejup, Dežmar, Marotti, Mojstrovič, Fuček (od 88. Potokar), Welbeck, Dangubić (od 60. Perić), Kastrevec, Novinić (od 82. Kramar).
* Gorica: Sorčan, Jogan, Kavčič, Celcer, Širok, Kolenc, Martinović, Džuzdanović, Arčon, Burgić (od 76. Kotnik), Eleke.
* Rumeni kartoni: Welbeck; Arčon, Martinović, Džuzdanović.
* Rdeči karton: Collins (79.).