Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

Groza! Tragična nesreča mladega Slovenca! Komaj ...

0 21.10.2023 08:50:39

Dobovec do tretje zmage, prve tri točke za Dobrepolje

DP/NZS
V tretjem krogu 1. slovenske futsal lige je Dobovec z 8:0 premagal Bronx Škofije in vpisal tretjo zmago v sezoni. Dobrepoljci so doma premagali Sevnico in prišli do prvih treh točk, Siliko je doma ugnal Meteorplast Šic bar, tekma v Sodražici pa se je končala z delitvijo točk.

Dobovec je edini v letošnji sezoni vknjižil tretjo zaporedno zmago. Varovanci trenerja Kujtima Morine so tako dobro opravili generalko za ligo prvakov, ki jih čaka od srede naprej v Podčetrtku. Dobovec je že v šesti minuti vodil s 3:0, ob polčasu 5:0, na koncu pa zmagal z 8:0. S po tremi goli sta se izkazala hrvaška igralca Patrik Pasariček in Davor Kanjuh.

Bronx je tako sklenil niz treh tekem z vodilnimi ekipami lanske sezone. Proti Meteorplastu je prišel do točke, potem pa klonil proti Siliku in Dobovcu, na zadnjih dveh tekmah ekipa s Škofij ni dosegla gola.

Enajst golov so ljubitelji futsala videli na Vrhniki, kjer je domači Siliko potrdil korak naprej v formi. Prvi polčas je s hitro igro in priložnostmi na obeh straneh dobil slednji s 3:1. Domači so tudi v nadaljevanju nadzorovali potek tekme in zabijali v pravem trenutku - za 4:1 in 5:1 ter 6:2 in 7:3.

Kvaliteta domače ekipe je tudi dejstvo, da je sedem golov doseglo prav toliko igralcev. Svoj 28. prvoligaški gol je zabil tudi vratar Nejc Berzelak. V svoji 201. tekmi v 1. SFL je 107. gol dosegel domači kapetan Nikola Jandrić.

The Nutrition Extrem je edina ekipa ob vodilnem Dobovcu, ki še ni izgubila tekme v tej sezoni, v treh krogih je zmogla zmago in dva remija. Domačini iz Sodražice, ki jih vodi trener Nik Jelič, so spet slabše začeli in v 9. minuti zaostali z 0:1, ko je za goste zadel Nejc Kovačič.

Slednji je odigral 101. tekmo med slovensko futsal elito in po njej prišel do 50 golov v 1. SFL. Nato so sledili trije goli domačega reprezentanta Luke Čopa. Toda gostje se niso dali, z goloma Kovačiča ostajajo neporaženi v gosteh. Zmagi na Vrhniki v prvem krogu so tokrat dodali še točko.

Prvih točk se veselijo v Dobrepolju, kjer z uvodom v sezono niso bili zadovoljni. Tomaž Pustotnik je domačine popeljal v vodstvo v 6. minuti, potem pa je na sceno stopil nekdanji član Dobrepolja Matevž Sodič, ki je z goloma v 10. in 18. minuti spreobrnil potek tekme v korist Sevnice.

V 37. minute so varovanci trenerja Danija Kaljeviča izenačili, spet je bil uspešen Pustotnik. V zadnji minuti je za izbruh veselja na tribunah s 26. golom na 56. tekmi poskrbel Gal Škulj in tri točke so ostale doma.

Tri tekme četrtega kroga bodo 27. oktobra, dvoboj med Silikom in Dobovcem pa je na sporedu 7. novembra.

1.SFL, 3. krog
FK Dobovec - KMN Bronx Škofije 8:0 (5:0)
1:0 Pasariček (3.), 2:0 Dasaiev (5.), 3:0 Kanjuh (6.), 4:0 Cesarec (16./10m), 5:0 Pasariček (17.), 6:0 Kanjuh (26.), 7:0 Kanjuh (29.), 8:0 Pasariček (30.);

The Nutrition Extrem - Oplast Kobarid 3:3
0:1 Kovačič (9.), 1:1 Čop (13.), 2:1 Čop (20.), 3:1 Čop (23.), 3:2 Kovačič (29.), 3:3 Kovačič (38.);

Dobrepolje - Sevnica 3:2 (1:2)
1:0 Pustotnik (6.); 1:1 Sodič (10.), Sodič (18.) (6m), 2:2 Pustotnik (37.), Škulj (40.);

Siliko Vrhnika - Meteorplast Šic bar 7:4 (3:1)
1:0 Muratagić (6.), 2:0 Ciuha (6.), 3:0 Janež (19.), 3:1 Ruis A. (20), 4:1 Jandrić (22,), 5:1 Frank (23.), 5:2 Matan (24.), 6:2 Đurić (26.), 6:3 Matan (26.), 7:3 Berzelak (37.), 7:4 Matan (40.).

Značke: futsal, dp