Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 22.03.2024 17:42:30

Klasika E3 Saxo van der Poelu, Mohorič 15.

Nizozemski kolesarski as Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck) je zmagovalec enodnevne belgijske klasike E3 Saxo. Po lanskem drugem mestu je tokrat 207,6 km dolgo traso v Harelbekeju končal kot prvi s prednostjo 1:31 minute. Slovenski as Matej Mohorič (Bahrain-Victorious) je bil 15.

Za 29-letnega svetovnega prvaka van der Poela je bila to 47. zmaga v karieri in prva letos, potem ko je sezono začel šele pretekli konec tedna na Milano-Sanremu.

Tokrat je napadel na zahtevnem tlakovanem klancu na Paterberg 44 km pred koncem in ravno v trenutku, ko je lanski zmagovalec in njegov glavni tekmec, Belgijec Wout Van Aert (Visma-Lease a Bike), padel.

Van der Poel si je nato na slovitem klancu Oude Kwaremont hitro nabral okoli 30 sekund naskoka, iz ozadja pa se je nato na drugo mesto prebil Van Aert in nekaj časa lovil tekmeca. Prišel je na okoli deset sekund zaostanka, nato pa mu je zmanjkalo moči.

V sprintu za drugo mesto ga je nato prehitel še rojak Jasper Stuyven (Lidl-Trek), ki je zaostal 1:31 minute. Van Aert je ciljno črto prečkal kot tretji z zaostankom 1:34 minute.

Mohorič je bil v najtežjem delu dirke vseskozi ob najboljših, a ni posegel v boj za stopničke ali deseterico. Na koncu je ciljno črto prečkal v četrti skupini uvrščenih na 15. mestu z zaostankom 2:54 minute.

Od Slovencev je bil na startu tudi Jan Tratnik (Visma-Lease a Bike), ki je opravljal delo za svoja kapetana v ekipi, Van Aerta in Američana Mattea Jorgensona. Dirko je končal na 33. mestu z zaostankom 4:15 minute.