Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

ou
ou
0 14.02.2015 22:31:34

1. DOL: Mariborčani ostajajo med elito

Konec tedna so bili dejavni odbojkarji in odbojkarice v 1. DOL. Lunos Maribor je že včeraj v četrtem krogu (zelena skupina) premagal Šoštanj Topolšico s 3:1 (19, 24, -13, 21) in si zagotovil obstanek.

Začetek tekme je potekal v izenačeni igri, ekipi sta se menjavali v vodstvu, najvišjo prednost pa so si priigrali gostitelji pri rezultatu 9:6. Za spoznanje podjetnejši so bili domači odbojkarji, ki so ob drugem tehničnem odmoru vodili za tri točke, nato pa prednost iz minute v minuto višali in prepričljivo dobili niz.

Gostje so v drugem nizu uredili svoje vrste in po uspešnih napadih nanizali nekaj točk zapored za vodstvo s 7:3. Njihovo veselje pa ni trajalo dolgo, kajti Mariborčani so začeli igro prevzemati v svoje roke, pri 12:12 izničili prednost tekmeca, nato pa povedli s 14:12. Ko so gostitelji začeli dobro igrati še v bloku, je njihova prednost narasla, toda gostje se niso dali. Po zaslugi uspešnih napadov Tadeja Boženka jim je v končnici uspel preobrat z vodstvom 23:22, v prelomnih trenutkih pa so mariborski odbojkarji zmogli dovolj moči za vodstvo v nizih z 2:0.

Borbeni gostje so v tretjem nizu povedli s 3:0 in z zbrano in odločno igro prednost treh točk obdržali do prvega tehničnega odmora, nato pa po dveh točkah z blokom povedli 10:5. Tudi v nadaljevanju so ohranili visok ritem igre in ob drugem tehničnem odmoru vodili 16:9, nato pa ob slabem odporu domačih z razigranim Jakobom Rojnikom nizali točke v serijah in prepričljivo osvojili niz.

Ohrabreni z znižanjem rezultata v nizih in dobro igro v tretjem nizu, so šoštanjski odbojkarji tudi v četrtem nizu igrali dobro. Njihovo glavno orožje je bil blok, s katerim so uspešno zaustavljali napade domače ekipe in osvajali točke. Od prvega tehničnega odmora so vodili za točko ali dve do rezultata 15:15, ko je Mariborčanom uspel preobrat. Do 21:21 je bila igra izenačena, nato pa so domači dosegli štiri točke zapored in si z zmago zagotovili obstanek v ligi.

"O zmagi je odločila naša nepopustljivost, saj smo po izgubljenem tretjem niz spet zaigrali bolj zbrano in zanesljivo," je povedal Vasja Plesec. "Mariborčani so bili v ključnih trenutkih bolj zbrani in zasluženo zmagali," pa je dejal Jakob Rojnik.

Krka - ACH Volley 0:3 (-17, -20, -18)
* Dvorana Marof, gledalcev 150, sodnika: Klinar (Žirovnica), Tomec (Novo mesto).
* Krka: Brulec 12, Ožbalt, Erpič 2, Vrhovšek, Kosmina 1, Kastrevec 4, Rastoder, Pucelj, Bregar 9, Lindič, Klobčar, Turk 5, Vesel, Ogulin.
* ACH Volley: Flajs 10, Jereb, Plot, Kozamernik, Roberts, Purič, Pokeršnik, Klobučar 6, Pleško, Jurić 2, Kozlowski, Mochalski 14, Delogombai 9, Koncilja 4.

Lunos Maribor - Šoštanj Topolšica 3:1 (19, 24, -13, 21)

* Dvorana Lukna, gledalcev 90, sodnika: Valentar in Štumfel (oba Mežica).
* Lunos Maribor: Dukarič, Mlakar 2, Slaček, Virtič, Plesec 26, N. Zidar 5, Košenina 11, Donik 19, Škorc, Uremovič 5, R. Zidar, Zemljak.
* Šoštanj Topolšica: Mulec, Žnider, Vrhunc 5, Port, Prikeržnik 2, Boženk 17, Rojnik 21, Pavič, Menih, Koželnik, Krajnc, Uršič 14, Vovk 10.

Fužinar Metal - Go Volley 3:0 (11, 20, 17)
* Dvorana OŠ Prežihovega Voranca, gledalcev 50, sodnika: Globačnik (Topolšica) in Miklošič (Maribor).
* Fužinar Metal: Stravnik 8, M. Jež 5, Lednik, Šavc, Podstenšek, Tomaž, J. Jež 13, Mlakar, Nikolov 12, Bedrač, Valentan 8, Abraham 6, Libnik, Čuk.
* Go Volley: Kavčič, Godnič 1, Basaneže 6, Čuturič, Paliska 9, Konjedic, Filiputti 1, Sirk, Maraž, Tomič 7, Vrtovec 6, Gašperin.

Izidi, moški
- modra skupina, 6. krog:
Krka - ACH Volley                 0:3 (-17, -20,
Astec Triglav - Calcit Volleyball 0:3 (-21, -18, -14)

- zelena skupina, 4. krog:
Fužinar Metal - Go Volley          3:0 (11, 20, 17)
Lunos Maribor - Šoštanj Topolšica  3:1 (19, 24, -13, 21)

Lestvica:
1. Lunos Maribor      22  9  13 37:48 27
2. Fužinar Metal      22  7  15 29:50 21
3. Go Volley          22  6  16 28:52 20
4. Šoštanj Topolšica  22  6  16 31:55 17

Luka Koper - Go Volley 2:3 (-23, -23, 25, 16, -11)

* Dvora OŠ Koper, gledalcev 100, sodnika: Vrenko (Šempeter), Blaznik (Brezovica).
* Luka Koper: Barič 18, Calcina, Kušar, Bible 4, Ferlinc 14, Lucas 10, Kocet, Vedlin Gojčič 21, Kaker 9, Flego 1.
* Go Volley: Jurić 9, Petho 18, Bavdaž 14, Simčič, Černe, P. Marušič 5, Grudina 20, Kolbl 13, Pahor, Komel, Š. Marušič, Kerpan.

Vital - Braslovče 3:2 (23, -23, 21, -23, 8)
* Dvorana Krim na Galjevici, gledalcev 40, sodnika: Markelj (Bled), Dugar (Kanal).
* Vital: Mijoč 22, Vogrič 10, Dolenc, Crnjac 5, Janežič, Turk 18, Tanasković 2, Pavić 14.
* Braslovče: Bednjanič, Turnšek 1, Podbregar, Zbičajnik 4, Rituper, Vovk 9, Jerman, Muhovic, Markovič 26, Mihevc 5, Marovt, Mihalinec 19, Hribernik 6, Praunsais.

Formis - Kema Puconci 3:0 (24, 15, 18)
* Dvorana v Hočah, gledalcev 80, sodnika: Milojevič (Ljubljana) in Perčič (Kamnik).
* Formis: Desy Vahen 12, Bračko 1, Sešel 6, Pintarič 12, Stavbar 2, Trlep 5, Polanec, Geratič, Gajser, Petranovič 9, Štern 5.
* Kema Puconci: Koler, Praprotnik Flisar 6, Vidonja 4, Vinkovič 1, Franko 6, Škraban 1, Banfi, Donša 3, Jerič, Frumen 7, Sakovič 2, Kadiš.

Aliansa - Kostmann Slovenj Gradec 3:0 (16, 23, 19)
* Dvorana OŠ Šempeter, gledalcev 50, sodnika: Tovornik (Maribor), Adrović (Kamnik).
* Aliansa: Lenart, Rifelj Škerl, Kavčič 8, Dubonosova, Blagus 7, Sopčič, Žnidar 8, Rozman 9, Pungartnik, Šantelj 14, Pehnec 4, Pajnik.
* Kostmann Slovenj Gradec: Janet 10, Vindiš 9, Žugelj, A. Kerbler, Petrič 4, Zdovc 10, K. Kerbler 2, Kontrec, Lakovšek 8, Kobold, Žugelj, Proševa.