Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 30.01.2016 22:50:24

1. DOL za moške: ACH brez težav

Odbojkarji ACH Volleyja so brez kakršnih koli težav prišli do nove zmage in potrditve prvega mesta pred nadaljevanjem v modri skupini.

Tudi proti Krki so igrali na ravni zadnjih tekem, od gostov iz dolenjske prestolnice pa so bili boljši v vseh elementih. Prav vseh nizih so praktično od začetka do konca nadzorovali položaj, gosti so bili v vodstvu le na začetku prvih dveh nizov.

V prvem so kljub dobri igri Samuela Walkerja, ki je po nekaj tekmah spet dobil priložnost za igro v prvi postavi (od standardnih sprejemalcev je tokrat počival Andrej Flajs), dosegel štiri od prvih petih točk Ljubljančanov, domači, pri katerih je igro tokrat organiziral Rok Satler, zaostajali s 4:5, as Erica Mochalskega pa je napovedal, da bodo stvari hitro prevzeli v svoje roke.

Ob prvem tehničnem odmoru je bilo 8:5, ob drugem 16:11, po dveh točkah Sergeja Drobniča, najbolj razpoloženega moža v dolenjski vrsti, so gosti še znižali na 16:13, po asa Jana Kozamernika in vodstvu s petimi točkami razlike pa je bilo jasno, da bodo domači niz dobili, da so ga dobili prepričljivo pa sta poskrbela Jernej Terpin s servisi in Diko Purič z dobro igro v bloku in asom pri zadnji točki.

Začetek drugega niza je bil podoben prvemu, gosti so še vodili s 4:3. Servisi Terpina pa so poskrbeli, da so domači hitro prišli do zanesljivega vodstva, blok Puriča je pomenil izid 10:5. Do konca niza je razlika samo še rasla. Tako, kot je rasla od začetka do konca tretjega niza. S servisi Stjepana Jurića, ki je zamenjal Kozamernika, so povedli z 9:2, po asu Mochalskega 12:4, že takrat je bilo jasno, da je tekma odločena.

ACH Volley - Krka 3:0 (18, 16, 15)
* Dvorana Tivoli, gledalcev 50.
* ACH Volley: Flajs, Jereb, Kozlowski, Kozamernik 2, Walker 13, Purič 10, Ledinek, Satler 1, Pleško, Jurić 4, Donik, Mochalski 14, Terpin 11, Koncilja.
* Krka: L. Brulec 4, Ožbalt, G. Erpič 1, Vrhovšek 1, Kosmina 2, U. Erpič, Drobnič 9, Pucelj 1, Bregar 4, Klobčar, Turk 4, Plot.

Salonit Anhovo - Maribor 3:0 (21, 22, 23)
* Športna dvorana Kanal, gledalcev 200, sodnika: Klinar (Žirovnica) in Pevc (Škofja Loka).
* Salonit Anhovo: Česnik, Šarić, Mijatović, Karnel, Dos Santos, Jerončič, Kovačič, Čabarkapa, Okroglič, Krivec, Tomič, Savičić.
* Maribor: Horvat, Mlakar, Abraham, Knuplež, Vrabl, Zidar, Košenina, Kasnik, Šoštarič, Uremović, Virtič.

National Žirovnica - Panvita Pomgrad 0:3 (-22, -21, -20)
* Športna dvorana Pod Stolom, gledalcev 100, Novak (Dvor) in Dugar (Kanal).
* National Žirovnica: Kegljevič, Bajdak 11, Blagne 2, Hrovat 2, Tučen 3, Peljhan 3, Dolenc 2, Beravs 2, Šikanič, Lindič 6, Toman, Globočnik, Mulec 9.
* Panvita Pongrad: Pečnik, Šmitran 3, Pelemiš 8, Kvas, Detela 9, Rojnik 3, Flisar 12, Bogožalec 13, Menih, Grabar 1, Drvarič, Fridrih, Topovšek.