Botri: Ste videli, kaj se je zgodilo z Vinkom ...

0 27.03.2016 17:11:47

Kitajcem kos le Ovcharov

V Dohi se je končalo mednarodno prvenstvo Katarja v namiznem tenisu.

Po pričakovanju so na njem dominirali kitajski igralci, njihova dekleta so zasedla vsa mesta v polfinalu, da ni bilo tako tudi pri moških pa je kriv Nemec Dimitri Ovcharov, ki je v četrtfinalu izločil Zhang Jikeja, nato pa ga je zaustavil prvi nosilec Ma Long.

Slednji je tudi postal zmagovalec turnirja, saj je v finalu, v dvoboju prvih dveh nosilcev, s 4:1 premagal Fan Zhendonga.

Pri ženskah je prva nosilka Liu Shiwen s 4:1 premagala drugo nosilko Ding Ning, skupaj pa sta osvojili tudi tekmovanje dvojic, s 3:2 sta premagali Japonki Ai Fukuharo in Mimo Ito. Evropsko čast sta z nastopom v polfinalu reševali Poljakinji Katarzyna Grzybowska in Natalia Partyka.

Pri moških dvojicah sta Fan Zhendong in Zhang Jike v finalu s 3:0 ugnala Japonca Kokija Nivo in Maharuja Jošimuro.

Na turnirju je zelo dobro nastopal tudi Bojan Tokić, ki se je po zmagi nad Čehom Lubomirjem Jančarikom in Poljakom Wang Zengyijem uvrstil med najboljših 32, kjer je izpadel proti 11. nosilcu Tang Pengu. Še boljši je bil med dvojicami, med katerimi se je skupaj s Srbom Aleksandrom Karakaševićem zavihtel med najboljših osem, nato pa sta ju zaustavila japonska finalista Niva in Jošimura.

Značke: namizni-tenis, doha