1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Poroka na prvi pogled: Kdo plačuje račune?

sveca Ekipa24.si

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 07.03.2017 21:50:14

Slovenk ne bo v dodatnih kvalifikacijah za EP

Slovenska ženska namiznoteniška reprezentanca bo na jesenskem evropskem prvenstvu v Luksemburgu spet igrala v drugem kakovostnem razredu. Pred zadnjim krogom je imela priložnost, da se uvrsti v dodatne kvalifikacije za nastop v elitni skupini, a je ni izkoristila. V Dravogradu je še drugič izgubila proti Angliji, tudi tokrat z 2:3.

Izbranke Vesne Ojsteršek Drnovšek so kvalifikacije končale brez zmage, kajti v skupini A so izgubile tudi proti Nemčiji.

V prvem dvoboju je sveža državna prvakinja Alex Galič s 3:0 ugnala Kelly Sibley, nekaj težav je imela le v tretjem nizu, kjer se je malce prehitro veselila, zapravila vodstvo 8:4, toda v končnici ubranila dve zaključni žogi, nato pa prišla do zmage.

Druga je v domači ekipi za mizo stopila mlada Ana Tofant. Videti je bilo, da bo zaupanje selektorke več kot upravičila, proti prvi angleški igralki Tin Tin Ho povedla z 2:0, toda igralka kitajskega rodu je dobila do konca negotov tretji niz, gladko četrtega, v petem pa je po izidu 8:8 dobila zadnje tri točke in dokončala preobrat.

Manca Fajmut je z zanesljivo zmago proti Marii Tsaptsinos gostiteljice vrnila v prednost, tako da je bila usoda Slovenk v rokah Galičeve. Ta dvoboja prvih igralk ni začela dobro, prvi niz izgubila, se v drugem pobrala, vodila njegov večji del, a končnica je vseeno pripadla gostji. Tretji niz je postregel še z nekaj upanja, ki pa je bilo v četrtem končano.

V zadnjem dvoboju je bila Tofantova nemočna in Slovenke so morale priznati premoč tekmicam.